آب سد سفیدرود رهاسازی شد

سیپکس/گیلان رهاسازی آب سد سفیدرود و آب گذاری کانال های آبیاری کشاورزی گیلان امروز (یکشنبه) 16 اردیبهشت ماه با حضور و دستور استاندار آغاز شد.

اسدالله عباسی امروز، 16 اردیبهشت ماه با حضور در شهر رودبار، از سد سفیدرود بازدید و بر چگونگی اجرای رهاسازی آب این سد همزمان با آغاز فصل زراعی نظارت و دستوراتی را صادر کرد.

استاندار گیلان در این بازدید در جریان آخرین وضعیت آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود قرار گرفت و بر رعایت کامل تقویم زراعی توسط شالیکاران و اجرای کامل مصوبات ستاد مدیریت آب تاکید کرد.

وی در حاشیه رهاسازی آب سد سفیدرود در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: در حال حاضر حجم ذخیره آب پشت سد حدود 702 میلیون مترمکعب است که پارسال در همین مقطع زمانی حدود 720 میلیون متر مکعب بوده است.

عباسی افزود: سال گذشته بارش های خوبی داشتیم و با همکاری مردم و تعامل و هماهنگی آنها با مدیران و عمل براساس تقویم زراعی، آب کشاورزی را مدیریت کردند.

آب سد سفیدرود رهاسازی شد

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز تمهیدات لازم را فراهم و اعلام کردیم سردهنه ها و نهرها و چاه ها را آماده کنند؛ ضمن اینکه انتظار می رود کشاورزان نیز همچون پارسال نوبت بندی آب را رعایت و به مسیولان اعتماد و با آنها همکاری کنند و براساس تقویم زراعی کشت و کار خود را پیش ببرند.

استاندار گیلان با بیان اینکه حدود 172 هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان به طور مستقیم از سد سفیدرود مشروب می شوند، اظهار کرد: امسال نیز اهتمام بر آن است همچون پارسال با همکاری کشاورزان از منابع آبی موجود در استان استفاده بهینه کرده و آنها را به زمین های کشاورزی برسانیم.

وی با قدردانی از زحمات کشاورزان و دست اندرکارانی که در عرصه تولید فعالیت می کنند، تصریح کرد: از کشاورزان حمایت می کنیم و بر همین اساس قیمت ها امسال خیلی بهتر از پارسال خواهد بود و مشکلاتی که در سال گذشته داشتند، برطرف شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: امسال با همدلی و همکاری برای تولید بیشتر محصول اهتمام داریم و امید است سال زراعی پر خیر و برکتی داشته باشیم.

پایان خبر سیپکس

آب سد سفیدرود رهاسازی شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آب سد سفیدرود رهاسازی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آب سد سفیدرود رهاسازی شد"، کلیک کنید.