آتش زدن کامیون های حامل کمک های اردن به غزه توسط صهیونیست ها

آتش زدن کامیون های حامل کمک های اردن به غزه توسط صهیونیست ها

شهرک نشینان صهیونیست 2 دستگاه کامیون حامل کمک های بشردوستانه اردن را به آتش کشیدند و این امر اعتراض اردن را در پی داشت.

به گزارش سیپکس، گروهی از شهرک نشینان تندرو صهیونیست به کامیون های حامل کمک های بشردوستانه اردن به نوار غزه در نزدیکی منطقه ایست بازرسی «ترقومیا» در غرب شهر «الخلیل» یورش برده و مانع عبور آنها از کرانه باختری به غزه شدند و محموله یکی از کامیون ها را به زمین انداختند و 2 دستگاه کامیون را به آتش کشیدند.

براساس گزارش روسیا الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد به آتش کشیدن کامیون های حامل کمک یک اقدام عامدانه بوده است و فلسطینیان، شهرک نشینان یهودی را عامل به آتش کشیدن آنها می دانند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه ای حمله به خودرو وابسته به سازمان ملل در جنوب نوار غزه در شهر رفح که در نتیجه آن یکی از کارکنان شهید و یک کارمند زن دیگر زخمی شدند، محکوم کرد. این وزارتخانه بر لزوم حفاظت از کارکنان سازمان ملل و امدادرسانان در سایه فاجعه انسانی بی سابقه نوار غزه تاکید کرد.

وزارت خارجه اردن، رژیم صهیونیستی را به دلیل تداوم جنگ علیه نوار غزه، عامل این حادثه دانست و اعلام کرد به همراه سازمان ملل وضعیت سلامتی این شهروند مجروح اردنی و تامین امنیت خروج وی از نوار غزه را پیگیری می کند.

از هفته های اخیر رژیم صهیونیستی به بستن گذرگاه های «رفح» و «کرم ابو سالم» ادامه داده و مانع عبور کمک ها می شود که این امر باعث وخامت اوضاع غزه که در آن حدود 2.3 میلیون فلسطینی زندگی می کنند، شده است. وزارت بهداشت غزه نسبت به فروپاشی مراکز بهداشتی به دلیل کمبود سوخت در بخش های پزشکی فعال در غزه هشدار داد.

روز دوشنبه، منابع پزشکی بیمارستان اروپایی غزه در شهر «خان یونس» واقع در جنوب نوار غزه از ورود جسد یک راننده خارجی و یک کارمند زن مجروح پس از تیراندازی نیروهای ارتش رژیم اشغالگر به سمت خودروی آنها در شرق رفح خبر دادند که این 2 تن از کارکنان سازمان جهانی بهداشت بودند.

در جنگ غزه از هفتم اکتبر 2023 تاکنون بیش از 35 هزار فلسطینی شهید شده اند که بیشتر آن ها زنان و کودکان هستند و تقریبا 80 هزار نفر در شرایطی که ویرانی های گسترده ای به بار آمده و کمبود شدیدی برای تامین نیازهای اولیه وجود دارد، مجروح شده اند. این جنگ موجب آواره شدن داخلی 85 درصد از جمعیت غزه در میان کمبود شدید مواد غذایی، آب سالم و دارو شده است. 60 درصد زیرساخت های حیاتی این منطقه هم آسیب دیده یا ویران شده است.

پایان خبر سیپکس

آتش زدن کامیون های حامل کمک های اردن به غزه توسط صهیونیست ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش زدن کامیون های حامل کمک های اردن به غزه توسط صهیونیست ها" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش زدن کامیون های حامل کمک های اردن به غزه توسط صهیونیست ها"، کلیک کنید.