آنروا: حدود 800 هزار نفر از جمعیت رفح آواره شده اند

آنروا: حدود 800 هزار نفر از جمعیت رفح آواره شده اند

کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که حدود 800 هزار نفر از جمعیت رفح از زمان آغاز عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در این شهر ناگریر آواره شده اند.

به گزارش سیپکس، فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت حدود 800 هزار نفر یعنی نیمی از جمعیت رفح، پس از آغاز عملیات نظامی رژیم صهیونیستی به این منطقه در ششم ماه مه (17 اردیبهشت) مجبور شده اند کوچ کنند.

لازارینی تاکید کرد که شهرک ساحلی «مواصی» به مساحت 14 کیلومتر مربع و همچنین شهر «دیر البلح» در مرکز نوار غزه مملو از جمعیت آوارگان است و مردم به سمت مناطقی می روند که فاقد آب آشامیدنی سالم و تاسیسات فاضلاب شهری هستند.

پیشتر سازمان جهانی غذا هشدار داده بود که گسترش عملیات رژیم صهیونیستی در رفح، در صورتی که کمک های بشردوستانه فورا منتقل نشوند، می تواند موجب توقف این روند در نوار غزه شود.

این سازمان در ادامه نیز بازگشایی مسیرهای جدیدی به سمت نوار غزه را خواستار شد و تاکید کرد که این مسیرها به منزله شریان حیاتی فلسطینی ها هستند.

ششم مه سال جاری میلادی، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آماده است تا جمعیت غیرنظامی در شرق رفح را تخلیه کند. هفتم مه ارتش رژیم صهیونیستی آغاز عملیات نظامی خود علیه رفح را اعلام کرد.

پیش از این، جامعه بین المللی از اشغالگران خواسته بود از عملیات گسترده در رفح اجتناب کند. به ویژه، مقامات ایالات متحده اظهار داشتند که آنها چنین تصمیمی را اشتباهی می دانند که به جمعیت غیرنظامی آنجا آسیب می رساند و امنیت رژیم صهیونیستی را تضعیف می کند.

پایان خبر سیپکس

آنروا: حدود 800 هزار نفر از جمعیت رفح آواره شده اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آنروا: حدود 800 هزار نفر از جمعیت رفح آواره شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آنروا: حدود 800 هزار نفر از جمعیت رفح آواره شده اند"، کلیک کنید.