ادامه واکنش های سینماگران به یک اظهارنظر نامناسب و چند خبر دیگر

ادامه واکنش سینماگران به اظهارات نامناسب مدیر یکی از پلتفرم های شبکه نمایش خانگی، هندی ها به مستند «احمد» جایزه دادند و… از جمله خبرهای دریافتی سینما است.

در پی اظهارات نامناسب یکی از مدیران ارشد یکی از پلتفرم های شبکه نمایش خانگی؛ شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران، کانون کارگردانان سینمای ایران هم واکنش نشان دادند.

در متن شورایعالی تهیه کنندگان سینما آمده است:«اظـهارات گسـتاخـانـه ، تـوھین آمیز و اتـهامـات آشکار یکی از مـدیران پـلتفرم پــخش مــحصولات فــرھنگی بــر علیه کلیت تھیه کنندگــان سینمای ایران و بازیگران سینما ، نـشانـه ای روشـن از عجـز و قـصور مـدیریت کلان فـرھنگی کشور درامر نظارت بر رفتار مدیران با هنرمندان اســت و اینکه در صــداوسیما و وزارت ارشــاد مجوز مــدیریت و تصمیم سـازی در یک فضای فـرھنگی ھـنری را بـه اشـخاصی سـپرده انـد که بـدون ھــرگــونــه صــلاحیت علمی، تجــربی، فــرھنگی و اخــلاقی ، تــنھا حــاکمیت ســرمــایه را اصــل مــطلق خــود پنداشته و بــرچنین اظــهارات مــشمیزکننده ای سکوت پیشه کرده اند، نـظارت بـر عملکرد مدیرانی که حـاکمیت سـرمـایه را باعث مشروعیت اقدامات خویش دانسته و متوجه خطرات چنین نگرش غلطی در عرصه هنری نیستند!

عـواقـب این نوع خودمحوری ها دیر یا زود دامـان جـامـعه فـرھنگی ھـنری را خــواھــد ً گــرفــت ،بنابراین تــدوین مــقرراتی جهــت صدور مجوز فعالیت به مــدیران فــرھنگی خــصوصــا مــدیرانی که به عنوان نــماینده صــاحــبان ســرمــایه در شــرکت ها و مـوسـسات فـرھنگی ھـنری انتخاب می شونـد، ضـرورتی اجـتناب نـاپـذیر است .

شـورایعالی تھیه کنندگـان در جھـت عـمل بـه وظـایف خویش حـق اقـدام حـقوقی علیه مـشارالیه و پلتفرم مذکور را بـرای خـود مـحفوظ می دانـد، و کنار آن از نـھادھـای نـظارتی و تصمیم گیر می خــواھــد که در ســپردن مجوز به چنین فعالیت هایی فقط نگران سود و زیان مالی نبوده و مراقب تکریم و احترام هنرمندان باشند.

شـورایعالی تھیه کنندگـان که بـا ھـدف ایجاد وحـدت در طیف ھـای مــختلف سینما خــصوصــاً صــنوف تھیه کنندگــان انــجام وظیفه می کند بــه نـمایندگی از تـمامی اعـضای خـود در این مـرحـله بـا قـاطعیت و جـدیت اولاً خـواسـتار عـزل فرد مزبور از کلیه مسیولیتهای مرتبط با هنرمندان بوده و ثــانیا ازنـهادھـای نـظارتی انـتظار عملکرد شفاف دراین مورد را داشته تا چنین برخوردهایی با هرانگیزه ای در آینده تکرار نشود.»

کانون کارگردانان سینمای ایران هم ضمن ابراز تاسف از سخنان توهین آمیز و بی خردانه نایب رییس پلتفرم مجله سیپکس، حمایت کامل خود از بیانیه های خانه سینما، شورایعالی تهیه کنندگان و انجمن بازیگران سینما را اعلام می کند. 

ناصر آبشلی فعال عرصه سینما امروز 4 اردیبهشت ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

ادامه واکنش های سینماگران به یک اظهارنظر نامناسب و چند خبر دیگر

این هنرمند که یکی از اعضاء دستیاران فیلمبردار سینمای ایران بود و از جمله کارهایش می توان به فیلم سینمایی «ساحره» داود میرباقری اشاره کرد به دلیل سرطان معده از دنیا رفته است.

ناصر آبشلی متولد 1343 بود و از جمله فیلم هایش که به عنوان دستیار فعالیت کرده است ، به «لژیون» ، «گنج» ، «یک روز گرم» ، «میثاق خون» و…. می توان اشاره کرد.

مراسم سوم و هفتم این هنرمند نیز روز 6 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

جشنواره معلولین هند به مستند «احمد» جایزه داد

جایزه مقام اول بیستمین جشنواره بین المللی فیلم های معلولین We Care هند به مستند ایرانی  «احمد» ساخته اعظم مرادی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی مستند، این دوره از جشنواره در بخش مستندهای 60 دقیقه ای به مستند «احمد» به تهیه کنندگی یوسف ترابی نژاد و کارگردانی اعظم مرادی جایزه داد، پرتره جوانی به نام «احمد» که علی رغم محدودیت های فیزیکی، ذهنی بلندپرواز و همتی بلند دارد و داستان زندگی اش به معجزه می ماند.
جشنواره بین المللی فیلم های معلولین we care هند  هر ساله باهدف افزایش آگاهی در مورد مسایل مربوط به معلولیت، برطرف کردن تصورات غلط و تعصبات در مورد افراد معلول و ایجاد تغییرات نگرشی و رفتاری برگزار می شود.
این جشنواره بر اساس کنوانسیون سازمان ملل به عنوان بخش جدایی ناپذیر از فعالیت های بین المللی یونسکو قلمداد شده که باهدف افزایش سطح آگاهی درباره حقوق معلولان سراسر جهان و تشویق نهادها، سازمان ها و هنرمندان در حوزه معلولان فعالیت می کند.
«احمد» پیش از این نیز در جشنواره های داخلی و خارجی حضور داشته و منتخب پانزدهمین جشنواره بین المللی حقیقت، جشنواره بین المللی بیگ سین لندن، یازدهمین جشنواره مستند بنگلادش، پنجمین جشنواره فیلم مارتینیک فرانسه و منتخب پنجمین دوره از جشنواره Over-the-Rhine International Film Festival آمریکا بوده است.

این باکس خبری به روز رسانی می شود

ادامه واکنش های سینماگران به یک اظهارنظر نامناسب و چند خبر دیگر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادامه واکنش های سینماگران به یک اظهارنظر نامناسب و چند خبر دیگر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادامه واکنش های سینماگران به یک اظهارنظر نامناسب و چند خبر دیگر"، کلیک کنید.