اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در زاهدان برگزار شد

اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در زاهدان برگزار شد

سیپکس/سیستان و بلوچستان اربعین شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای پرواز اردیبهشت امروز پنجشنبه با حضور جمعی از مردم و مسئولان سیستان و بلوچستان در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.

آیت‌الله مصطفی محامی در مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه عنوان کرد: انسان در مسیر زندگی خود به دنبال کسب کمال و سعادت است و سعادت انسان در بندگی درست خداوند متعال و کسب رضایت اوست تا به مقامی برسد که از مقدرات الهی گلایه‌مند نبوده و به قضا و قدر الهی راضی باشد و به گونه‌ای عمل کند که خداوند متعال از او رضایت داشته باشد.

وی به بیان راه کسب رضایت خداوند متعال و نشانه‌های آن پرداخت و ادامه داد: خداوند متعال به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: “قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّهُ وَیَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ” بگو اگر خدا را دوست دارید من نماینده و ولی الهی هستم و اگر از من پیروی کنید خدا شما را دوست خواهد داشت و محبوب خدا خواهید بود.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: راه کسب رضایت خداوند پیروی از پیامبر اکرم(ص)، اهل بیت(ع) و ولی الهی است و نشانه رضایت خدا رضایت اهل بیت(ع) و اولیای الهی است و رضایت آن‌ها مظهر رضایت خداست و نمونه بارز این حرکت امام حسین(ع) و شهدای کربلا هستند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در دوران حیات شهید رئیسی با بیان برخی کلمات رضایت خود از عملکرد ایشان را نشان دادند که به معنی رضایت ولی از عملکرد شهید رئیسی بود و پس از شهادت ایشان نیز عمق رضایت و حسرت را در کلمات رهبر معظم انقلاب مشاهده کردیم.

آیت الله محامی ادامه داد: شهید آیت‌الله رئیسی با رضایت پا به عرصه خدمت گذاشت چرا که با عقل مادی منطقی نبود که در چنین شرایط سختی ایشان وارد عرصه ریاست جمهوری شود اما ایشان همه سختی‌ها را تحمل و با هدف خدمت پا به عرصه گذاشت و با لطف خداوند متعال در مسیر خدمت به گونه‌ای عمل که خداوند همه دل‌ها را معطوف به ایشان کرد و تشییع پیکر با شکوه ایشان را همه مشاهده کردند.

وی بیان کرد: ما اگر بخواهیم این مسیر سعادت را حیث شخصی خود دنبال کنیم لازمه کار این است که از ولی الهی پیروی و رضایت او را جلب کنیم که نشان دهنده رضایت حضرت ولیعصر(عج)، رضایت رسول اکرم(ص) و رضایت خداوند متعال است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: یکی از مصادیق کار؛ روز انتخابات است و می‌توانیم به گونه‌ای عمل کنیم که دل ولی را بدست بیاوریم و یا در مقابل دشمن را شاد کنیم.

وی گفت: بر اساس آیه “لَیسَ لِلإِنسانِ إِلّا ما سَعیٰ” مردم خودشان سرنوشت را رقم می‌زنند و قرار نیست که خداوند معجزه‌ای داشته باشد و مردم هستند که حضور یا عدم حضور در انتخابات را انتخاب می‌کنند و باید پای مسوولیت انتخاب خود بایستند.

آیت‌الله محامی اظهارکرد: وقتی انتخاب فرد، شرکت در انتخابات باشد باز مسئولیت انتخاب اصلح را بر عهده دارند چرا که اگر فرد اصلح انتخاب نشود همه دچار مشکل خواهند شد.

امام جمعه زاهدان گفت: ما آثار عمومی و اجتماعی انتخاب را در دولت‌های مختلف دیده‌ایم و اگر در خصوص شهید آیت‌الله رئیسی و خدمات زیاد ایشان به نیکی یاد می‌شود طبعأ در دور جدید هم باید به دنبال انتخاب کسی باشیم که بتواند این مسیر را با قدرت و قوت دنبال کند.

وی بیان کرد: خداوند متعال بر اساس قضای خود شهید رئیسی را از میان ما برد و دعا می‌کنیم که بر اساس لطف و رحمت خود دل‌های مردم ما را به سوی انتخاب اصلح هدایت کند.

پایان خبر سیپکس

اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در زاهدان برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در زاهدان برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در زاهدان برگزار شد"، کلیک کنید.