اردن: حمله به رفح لکه ننگی برای جامعه جهانی است که هرگز پاک نخواهد شد

اردن: حمله به رفح لکه ننگی برای جامعه جهانی است که هرگز پاک نخواهد شد

اردن از جامعه جهانی خواست با اتخاذ موضعی بازدارنده، مانع از انجام کشتار دیگری در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه شود. او تاکید کرد شکست جامعه جهانی در ممانعت از کشتار در رفح لکه ننگی خواهد بود که هرگز پاک نخواهد شد.

به گزارش سیپکس، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن امروز دوشنبه در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس»، موضعگیری بازدارنده ای را در قبال کابینه رژیم صهیونیستی خواستار شد و تاکید کرد: با تهدید نیروهای اشغالگر به ارتکاب کشتار دیگری در شهر رفح، فلسطینی ها با خطر کشتار دیگری روبه رو هستند، بر این اساس جامعه جهانی موظف است اقدام فوری را برای جلوگیری از هرگونه عملیات نظامی اسراییل در رفح در پیش بگیرد.

الصفدی در ادامه نیز شکست جامعه جهانی در ممانعت از کشتار در رفح را لکه ننگی دانست که هرگز پاک نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، وزیر خارجه اردن همچنین گفت: مایه شرم ساختار جهانی است که کابینه اسراییل بدون هیچگونه موضعگیری بین المللی بازدارنده ای که بتواند اقدامات وحشیانه آن را مهار کند، همچنان به کشتارها ادامه می دهد.

پیش از این ارتش رژیم صهیونیستی بر اساس موافقت مسوولان سیاسی آن، آغاز تخلیه فلسطینی ها از محله های شرقی رفح به منطقه «المواصی» واقع در جنوب غرب نوار غزه را جهت آغاز عملیات نظامی علیه رفح اعلام کرد.

به گزارش آناتولی، منطقه ای که ارتش اشغالگر خواستار تخلیه آن شده، شامل گذرگاه زمینی رفح در مرزها با مصر است که به منزله گذرگاه اصلی است که کمک های بشردوستانه از طریق آن به نوار غزه منتقل می شود و تنها مسیری است که فلسطینی های مستقر در غزه از آن برای سفر به خارج استفاده می کنند، همچنین از گذرگاه رفح به صورت روزانه برای انتقال زخمی ها به خارج جهت درمان استفاده می شود.

پایان خبر سیپکس

اردن: حمله به رفح لکه ننگی برای جامعه جهانی است که هرگز پاک نخواهد شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردن: حمله به رفح لکه ننگی برای جامعه جهانی است که هرگز پاک نخواهد شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردن: حمله به رفح لکه ننگی برای جامعه جهانی است که هرگز پاک نخواهد شد"، کلیک کنید.