اردوغان: نتانیاهو وحشی باید متوقف شود

اردوغان: نتانیاهو وحشی باید متوقف شود

به گزارش سیپکس به نقل از سیپکس، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور روز یکشنبه و در نشست حزب «عدالت و توسعه»، به موضوع جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و ضمن حمایت از مردم فلسطین گفت: «ترکیه با آزار و اذیت، قتل عام و بی عدالتی که 76 سال در همه عرصه ها ادامه داشته، مخالف است. ما از مردم فلسطین حمایت می کنیم.»

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یک «وحشی» توصیف کرد و گفت «وحشی ای به نام نتانیاهو که منطقه ما و کل جهان را به فاجعه می کشد، باید متوقف شود.»

رژیم اشغالگر قدس از هفت اکتبر جنگی خونین و ویرانگر را علیه مردم غزه به راه انداخت و بیشتر ساختمان ها و مراکز غزه را منهدم و فاجعه انسانی بی سابقه ای را ایجاد کرد که باعث شده تعدادی از مردم غزه به ویژه کودکان در نتیجه سوءتغذیه جان خود را از دست بدهند.

آمار قربانیان جنگ غزه از هفت اکتبر تاکنون به 36 هزار و 439 شهید و 82 هزار و 627 مجروح رسید هسات. به گفته منابع فلسطینی، از زمان آغاز جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه 15 هزار کودک شهید شده اند.

رییس جمهور ترکیه در ادامه سخنرانی خود به موضوع سوریه نیز اشاره کرد و گفت ترکیه «به مبارزه با تروریسم» در شمال عراق و سوریه با هدف تضمین امنیت قلمرو ترکیه ادامه خواهد.

اردوغان گفت: «ترکیه تا زمانی که مناطق تحت نفوذ تروریست ها در شمال عراق و سوریه پاکسازی نشود، نمی تواند احساس صلح و آرامش داشته باشد».

310310

اردوغان: نتانیاهو وحشی باید متوقف شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان: نتانیاهو وحشی باید متوقف شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان: نتانیاهو وحشی باید متوقف شود"، کلیک کنید.