از دستور کار ساخت مسکن کارگران تا پرداخت 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال

از دستور کار ساخت مسکن کارگران تا پرداخت 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال

عناوین مهم ترین خبرهای حوزه «کار و تعاون» در هفته جاری به دستور کار ساخت مسکن کارگری، پرداخت 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در دولت سیزدهم، اختصاص1800 میلیارد تومان تسهیلات به آموزشگاه های فنی و حرفه ای، فراهم شدن امکان ثبت درخواست شغل توسط دانشجویان و پرداخت 163 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی های استان تهران اختصاص داشت.

به گزارش سیپکس، این هفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای از پرداخت  1800 میلیارد تومان تسهیلات به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خبر داد.

آنطور که امیر میمنت آبادی گفته تسهیلاتی که درنظر گرفته شده با کارمزد پایین به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای اختصاص می یابد تا گامی در راستای مهارت آموزی جوانان باشد.

طبق آمارها در دولت سیزدهم ارایه آموزش های فنی و حرفه ای 33 درصد رشد داشته و طی این مدت 4 میلیون و 700 هزار نفر ـ دوره آموزش مهارتی ارایه شده است.

فراهم شدن امکان ثبت درخواست شغلی توسط دانشجویان

رویداد دیگر این هفته امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت اشتغال وزارت کار و سازمان امور دانشجویان بود و محمود کریمی بیرانوند – معاون اشتغال وزارت کار در این باره گفت: با امضای تفاهم نامه بخشی از دانشجویان و مخاطبان از طریق سامانه به کارگیری خواهند شد و دانشجویانی که به این سامانه مراجعه می کنند می توانند درخواست خود را برای جست وجوی شغل ثبت کنند.

به کارگماری 50 هزار نفر از طریق سامانه جست و جوی شغل

وی راه اندازی سامانه «جست و جوی شغل» را یادگار شهید رییسی دانست و با اشاره به رونمایی سامانه در تیرماه سال گذشته گفت: در کمتر از 10 ماه 400 هزار فرصت شغلی توسط کارفرمایان و مراکز کاریابی روی سامانه بارگذاری شده و نزدیک به 50 هزار نفر به کارگماری طی این مدت در سامانه اتفاق افتاده است.

به گفته وی در دولت سیزدهم بیش از 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات فقط در حوزه اشتغال روستاها، شهرها و شهرک های صنعتی پرداخت شده است.

ساخت مسکن برای کارگران در دستور کار جدی وزارت کار

خبر دیگر این هفته به دستور کار احداث مسکن کارگری اختصاص داشت که توسط حامد ویس کرمی ـ معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد.

به گفته وی امسال برای اولین بار در طول تاریخ تعاون کشور و تعاونی های مسکن، موضوع مسکن کارگری به طور جدی در دستور کار قرار می گیرد و به همین منظور تفاهم نامه ای با بانک توسعه تعاون منعقد شده که 20 هزار میلیارد ریال منابع و تسهیلات در کنار تسهیلاتی که برای نهضت ملی مسکن درنظر گرفته شده، پرداخت شود.

پیش از این محمدرضا چکشیان – معاون وزیر کار از ساخت 60 هزار واحد مسکن کارگری خبر داده و گفته بود: تلاش وزارت کار این است که در چند ماه آینده بسته های اختصاصی و رویکرد جدیدی در مسکن کارگری پیش بینی شود که این رویکردها در ماه های آینده اعلام خواهد شد.

اختصاص 163 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های تعاونی استان تهران

محمد آذرپناه – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران – نیز از پرداخت  163 میلیارد تومان تسهیلات به 21 طرح تعاونی در استان تهران خبر داد و اعلام کرد: این تسهیلات از محل بخشنامه اعتبار 3000 میلیارد تومانی پرداخت شده و برای 626 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کرده است.

وی همچنین از صدور ضمانت نامه به ارزش 85 میلیارد تومان توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون برای ترویج و توسعه و توانمندسازی شرکتهای تعاونی خبر داد.

پایان خبر سیپکس

از دستور کار ساخت مسکن کارگران تا پرداخت 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از دستور کار ساخت مسکن کارگران تا پرداخت 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از دستور کار ساخت مسکن کارگران تا پرداخت 170 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال"، کلیک کنید.