از دیگر مزیت های آسپرین بیشتر بدانیم

از دیگر مزیت های آسپرین بیشتر بدانیم

آفتاب نیوز :

پره اکلامپسی، یکی از بیماری های دوران بارداری است که با فشار خون بالا و آسیب اندامی مشخص می شود و علایم آن شامل تورم، افزایش وزن ناگهانی و سردرد است و به مسومیت حاملگی نیز شناخته می شود.

از هر 20 زن باردار در ایالات متحده یک زن در معرض این بیماری قرار دارد. پره اکلامپسی، یکی از عوامل مرگ مادران باردار به شمار می رود.

به گزارش نیویورک تایمز، بسیاری از زنان باردار درباره این بیماری و راه های درمان یا کنترل آن اطلاعات کمی دارند.

گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده از 10 سال پیش به زنانی که در معرض خطر پره اکلامپسی قرار دارند توصیه می کنند تحت نظر پزشک از هفته دوازدهم بارداری آسپرین بچه مصرف کنند. این گروه ویژه، هیاتی بانفوذ از کارشناسان هستند که دستورالعمل های همگانی سلامت صادر می کنند.

کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان با حمایت از این توصیه اعلام کرده است آسپرین با دز پایین که تحت نظر پزشک تجویز می شود به احتمال زیاد عوارضی ندارد و بهترین زمان برای شروع مصرف آن قبل از هفته شانزدهم بارداری است، اگرچه می توان آن را دیرتر هم شروع کرد.

افرادی که در بارداری قبلی شان دچار پره اکلامپسی شده اند، زنانی که دو قلو، سه قلو یا چند قلو باردارند، افرادی که به بیماری کلیوی، بیماری خودایمنی، دیابت نوع 1 یا 2 مبتلا هستند، همچنین زنانی که فشار خون بالای مزمن دارند، با خطر ابتلا به پره اکلامپسی مواجه اند.

به گزارش ایندیپندنت، پژوهش ها نشان می دهد مصرف آسپرین بچه با دز کم می تواند خطر ابتلا به پره اکلامپسی را تا 15 درصد و خطر زایمان زودرس را تا 20 درصد کاهش دهد. این دارو همچنین خطر محدودیت رشد داخل رحمی را تا 18 درصد کم می کند.

از دیگر مزیت های آسپرین بیشتر بدانیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از دیگر مزیت های آسپرین بیشتر بدانیم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از دیگر مزیت های آسپرین بیشتر بدانیم"، کلیک کنید.