از هر سه اصفهانی یک نفر مبتلا به فشار خون بالا است

از هر سه اصفهانی یک نفر مبتلا به فشار خون بالا است

سیپکس/اصفهان معاون خدمات درمانی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه از هر سه اصفهانی یک نفر مبتلا به فشار خون بالا هستند، گفت: فشارخون طبیعی فقط یک عدد نیست بلکه داستان یک زندگی سالم و طولانی است.

محمد مصلحی، در گفت وگو با سیپکس، به مناسبت روز جهانی فشار خون با بیان اینکه شیوع فشارخون برابر 33.68 درصد است یعنی از هر 3 نفر اصفهانی یک نفر مبتلا به فشارخون بالا است، اظهار کرد: بیش از نیمی از بیماران از ابتلای خود به این بیماری ناآگاه هستند و نیمی از افرادی که اطلاع دارند تحت درمان ومراقبت های لازم قرار نمی گیرند.

وی افزود: بیماری فشارخون بالا مهمترین عامل خطر قابل کنترل برای ناتوانی ومرگ ومیر زودرس بسیاری از بیماری های کشنده از جمله بیماری های قلبی، بیماری های مزمن کلیه وسکته مغزی درجهان است.
معاون خدمات درمانی مدیریت درمان استان اصفهان، گفت: دراستان اصفهان طبق آخرین نتایج حاصل از پیمایش ملی بیماری های غیر واگیر برای حفظ وارتقای سلامت بیمه شدگان پیشنهاد می شود روش صحیح اندازه گیری فشارخون را آموزش ببینند و با اصلاح شیوه زندگی مانند ترک سیگار و الکل، مصرف غذای کم نمک و پرفیبر، خوردن میوه وسبزیجات تازه، افزایش فعالیت فیزیکی و ورزش منظم و روزانه سلامتی و افزایش عمر خود را تضمین کنند.

وی تصریح کرد: فراموش نکنید فشارخون طبیعی فقط یک عدد نیست بلکه داستان یک زندگی سالم و طولانی است.

پایان خبر سیپکس

از هر سه اصفهانی یک نفر مبتلا به فشار خون بالا است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از هر سه اصفهانی یک نفر مبتلا به فشار خون بالا است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از هر سه اصفهانی یک نفر مبتلا به فشار خون بالا است"، کلیک کنید.