استرس و روش های کنترل آن با ورزش

استرس و روش های کنترل آن با ورزش

سیپکس/خوزستان در دنیای امروز دانستن راه و روش زندگی و پیشرفت عملاً بدون استرس امکان پذیر نیست و در بین جوامع بشر به صورت قانون درآمده است.

امین ضمیری، دکترای روانشناسی ورزشی هیات پزشکی ورزشی خوزستان در گفت و گو با سیپکس، اظهارکرد: نظام پیچیده کنونی ما چنان است که دستگاه عصبی ما در طی روز دایماً از سوی تکان های استرس زای کوچک و بزرگ بسیار زیادی بمباران می شود و دستگاههای عصبی – عضلانی ما دایم در حالت تنش بسر می برند.

او افزود: در نتیجه استرس یکی از عمومی ترین مشکلاتی است که افراد با آن روبه رو هستند و از آنجایی که امروزه مسیله سالم زیستن و رابطه آن با فعالیت های بدنی اهمیتی اساسی پیدا کرده است، تمرین و ورزش یکی از ساده ترین ابزاری است که استرس را کنترل می کند.

این روانشناس ورزشی گفت: ما می دانیم که ورزش مداوم بدنی در صورتی که به درستی انجام شود و با بیماری شخص در تضاد نباشد در نگهداری سلامت جسم و روان بهزیستی فرد و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها، یکی از مهمترین عوامل به شمار می رود و این واقعیتی است که فعالیت بدنی استرس عاطفی را به طور موثر می نشاند و بسیاری از پیامدهای ناخوشایند آن را خنثی می کند.

او بیان کرد: هر انسان در طول روز بارها و بارها به دلایل مختلف دچار استرس می شود. ترافیک و شلوغی خیابان ها، کارهای زیاد و ناتمام و باقی مانده، دغدغه امتحان و کنکور در جوان ها و … همگی مسایلی هستند که می توانند باعث بروز استرس در هر فردی هرچقدر آرام شود.

ضمیری عنوان کرد: اگرچه ورزش مشکلات در کار را حل نمی کند یا وقتی افراد در ترافیک قرار گرفته اند کار پلیس راهنمایی را انجام نمی دهد و راه را برای شما باز نمی کند ولی مطمیناً به دلیل فعل و انفعالاتی که در بدن صورت می گیرد به شما کمک می کند که از عهده فشار روحی برآیید و از تبدیل آن به یک مسیله مزمن جلوگیری کنید.

پایان خبر سیپکس

استرس و روش های کنترل آن با ورزش

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استرس و روش های کنترل آن با ورزش" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استرس و روش های کنترل آن با ورزش"، کلیک کنید.