اعلام جزییات عملیات جستجوی بالگرد حامل کاروان رییس جمهور/ چرا دسترسی به بالگرد سخت بود؟

اعلام جزییات عملیات جستجوی بالگرد حامل کاروان رییس جمهور/ چرا دسترسی به بالگرد سخت بود؟

به گزارش سیپکس، رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: کمک های خارجی برای پیدا کردن محل سقوط بالگرد شایعه است.

سیپکس در خبری نوشت: پیرحسین کولیوند درباره عملیات جستجوی بالگرد حامل کاروان رییس جمهور گفت: عملیات جست وجو و نجات پیچیده ای توسط همکارانم در هلال احمر، سپاه، بسیج، ارتش، نیروهای محلی و گروه های جهادی به صورت گسترده انجام شد. این اتفاق در محیط پیچیده ای که شرایط جوی نامناسبی دارد و میدان دید کم است رخ داد. با این شرایط عملیات سخت و طاقت فرسا متوقف نشد اما کند بود دلیل آن هم تاریکی هوا و مه زیاد بود. در نهایت بالگرد از فاصله دو کیلومتری رویت شد و 40 دقیقه تا یک ساعت زمان برد.

وی گفت: اجساد مطهر شهدا کشف، جداسازی و به داخل آمبولانس ها منتقل شد و با اعزام آنها عملیات جست وجو به پایان رسید. بالگرد در ارتفاع 2500 متری در جایی که دسترسی به آن سخت بود دچار سانحه شد در این عملیات نیروهای مردمی و گروه های امدادی از جان و دل مایه گذاشتند. من این ضایعه را به رهبر فرزانه و خانواده شهدا تسلیت می گویم.

کولیوند بیان کرد: عملیات نیم ساعت پیش به پایان رسید. بیش از دو هزار نفر از همه گروه ها در محل های اشاره شده حضور داشتند کسی نبود که کم بگذارد. عملیات کاملاً توسط نیروهای امدادی ایران انجام شد. هیچ کمک خارجی نداشتیم اگر می گویند کمک خارجی شده، شایعه است. یک ثانیه هیچکدام از عزیزان استراحت نکردند همچنین بالگرد هلال احمر اولین بار محل را شناسایی کردند.

47236

اعلام جزییات عملیات جستجوی بالگرد حامل کاروان رییس جمهور/ چرا دسترسی به بالگرد سخت بود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام جزییات عملیات جستجوی بالگرد حامل کاروان رییس جمهور/ چرا دسترسی به بالگرد سخت بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام جزییات عملیات جستجوی بالگرد حامل کاروان رییس جمهور/ چرا دسترسی به بالگرد سخت بود؟"، کلیک کنید.