افتتاح 63 پروژه در شهرک های صنعتی استان سمنان در دهه فجر

افتتاح 63 پروژه در شهرک های صنعتی استان سمنان در دهه فجر

سیپکس/سمنان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان از افتتاح و بهره برداری 63 پروژه زیرساختی و 15 طرح سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی این استان در دهه فجر خبر داد.

محمدرضا باقری شامگاه یکشنبه، 15 بهمن در نشست خبری با رسانه ها که در محل نمایشگاه “روایت پیشرفت” برگزار شد، اظهار کرد: در طول دهه فجر 63 پروژه زیرساختی و عمرانی در شهرستان های هشتگانه استان به بهره برداری می رسد که 48 پروژه از آنها پروژه عمرانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های عمرانی آماده افتتاح شامل پروژه های زیرسازی و جدول گذاری و آسفالت، اجرای شبکه آب، شبکه داخلی گاز، روشنایی و پست هوایی، فیبر نوری و ابنیه هایی نظیر ایستگاه های آتش نشانی و ساختمان نگهبانی و… هستند.

وی ادامه داد: هفت پروژه زیرساختی 12پروژه پساب، هفت پروژه روشنایی و برق رسانی و پنج پروژه گازرسانی، پنج پروژه ابنیه و یک پروژه فیبر نوری در بین این پروژه ها قرار دارند.

وی اضافه کرد: در دهه فجر 17 پروژه در سمنان، پنج پروژه در مهدیشهر، دو پروژه در شهرستان میامی، 9 پروژه در گرمسار، پنج پروژه در شاهرود، سه پروژه در سرخه، 6 پروژه در دامغان و یک پروژه در شهرستان آرادان به بهره برداری می رسد.

باقری گفت: علاوه بر این 15 طرح صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از 24 هزار و 370 میلیارد ریال نیز در شهرک های صنعتی شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و مهدیشهر به بهره برداری می رسند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان یادآوری کرد: با افتتاح این پروژه ها یک هزار و 400 اشتغال مستقیم و افزون بر 200 اشتغال غیرمستقیم ایجاد می شود.

این عضو شورای اشتغال استان گفت: همچنین در ایام الله دهه فجر ساختمان آتش نشانی منطقه ویژه اقتصادی سمنان با صرف اعتباری در حدود 37 میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره برداری شده است.

تخصیص منابع آبی مهمترین ماموریت شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان

وی از تامین و تخصیص منابع آبی به عنوان مهمترین ماموریت و اولویت کاری شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان در دولت سیزدهم نام برد و خاطرنشان کرد: شهرک های صنعتی استان در سرجمع تامین منابع آبی، دچار مشکل هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان، کل منابع آبی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان را کمتر از یک درصد اعلام و تصریح کرد: کل منابع آبی در اختیار بخش صنعت در استان حدود سه درصد است.

باقری از تامین آب برای واحدهای مستقر در شهرک ها به عنوان اولویت نخست این دستگاه نام برد و ادامه داد: در همین راستا یک کمیته نیز در شرکت شهرک های صنعتی استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به توفیقات شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان در یکی دو سال اخیر، اظهار کرد: از سال 1368 که اولین شهرک صنعتی در استان راه اندازی شده تا سال 1400 در مجموع 420 لیتر آب در هر ثانیه به شهرک ها و نواحی صنعتی استان تخصیص یافته اما در سال های 1401 و 1402 بیش از 240 لیتر آب در ثانیه برای شهرک های صنعتی استان تامین شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان با اشاره به اهمیت طرح های تامین آب در شهرک های صنعتی استان ادامه داد: آب تامین شده در این دو سال به تنهایی به اندازه 50 درصد از کل آب تامین شده از سال 1368 تا 1400 است.

باقری از پل روگذر شهرک صنعتی سمنان به عنوان یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در استان نام برد و افزود: این پروژه از سال 1375 به صورت نیمه کاره مانده بود و این دولت با تخصیص اعتبار لازم آن را تکمیل کرد و ان شاءالله فردا به بهره برداری نهایی می رسد.

دو برابر شدن منابع آبی شهرک های صنعتی سمنان تا پایان دولت سیزدهم

وی افزود: شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان جدا از هزینه کرد 20 میلیارد تومانی در این پروژه، بیش از 30 میلیارد تومان نیز در بخش های جنبی این پروژه هزینه کرده است. البته این پروژه از سوی وزارت مسکن و شهرسازی احداث و تکمیل شده و اطلاعات کامل پروژه نیز از طریق این اداره کل اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان از در دست اجرا بودن چهار طرح تامین آب برای شهرک های صنعتی استان خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این پروژه ها 405 لیتر بر ثانیه به منابع آبی شهرک های صنعتی استان اضافه و منابع آبی در اختیار واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی استان دو برابر می شود.

باقری عنوان کرد: هدف گذاری اصلی شرکت شهرک های صنعتی این استان در حوزه تامین آب، اجرای چهار پروژه بزرگ خط انتقال پساب شهری در شاهرود، دامغان و سمنان و نیز انتقال آب از حبله رود به شهرک های صنعتی گرمسار و ایوانکی است و با اجرایی شدن این پروژه ها، منابع آبی افزون بر 400 لیتر بر ثانیه برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان تامین می شود.

وی از تلاش برای تسریع در اجرای پروژه ها خبر داد و اظهار کرد: همه تلاش و همت خود را به کار می گیریم که این پروژه ها تا پایان دولت سیزدهم به سرانجام برسند.

پایان خبر سیپکس

افتتاح 63 پروژه در شهرک های صنعتی استان سمنان در دهه فجر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح 63 پروژه در شهرک های صنعتی استان سمنان در دهه فجر" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح 63 پروژه در شهرک های صنعتی استان سمنان در دهه فجر"، کلیک کنید.