افزایش اعتبارات محیط زیستی در راستای رفع چالش ها – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

افزایش اعتبارات محیط زیستی در راستای رفع چالش ها - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سیپکس، رضا انجم شعاع، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در کارگاه آموزشی توجیهی صندوق ملی محیط زیست کشور که با حضور مدیران کشوری و استانی در شیراز برگزار شد، افزود: محیط زیست در همه عرصه های طبیعی و انسانی بیش از هر زمان نیازمند ارزیابی و مدیریت عملکرد در حوزه های حفاظت و شناسایی نقاط قوت و ضعف ها است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه محیط زیست در سال های اخیر با تامین اعتبارات در جایگاه مناسب تری قرار گرفته است گفت: تامین معیشت محیط بانان و نیروهای یگان حفاظت نیز با این بهبود روند در اولویت بیشتری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اعتبارات محیط زیست در سال های اخیر از 12 صدم درصد به 18 صدم درصد رسیده است و افق آینده هدف گذاری روی یک درصد است در حقیقت اعتبارات از 500 میلیارد تومان در سال 1397 به حدود 1,900 میلیارد تومان در سال 1402 رسیده است. درآمدهای محیط زیست نیز در سال های اخیر افزایش داشته است و در این عرصه موفقیت های مناسبی به دست آمده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون کشورمان با چالش های مختلف زیست محیطی روبرو است، ادامه داد: همه اهداف مسوولان و برنامه ریزان و تصمیم گیران در عرصه محیط زیست اولویت دادن به رفع تنگناها و مشکلات و ایجاد ترازمندی در زمینه چالش ها است.

این مقام مسوول افزود: در حوزه محیط زیست با چالش هایی نظیر موضوع آب، آلودگی هوا، تغییر کاربری اراضی و فرسایش زمین، مصرف بی رویه انرژی و تخریب، انقراض و به خطر افتادن تنوع زیستی رو به رو هستیم. همچنین طی سال گذشته درگیر چالش های محیط زیستی با مشکلات ناشی از حوزه گرد و غبار، آلودگی هوا و انباشت آلاینده ها در کلانشهرها مواجه بودیم.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: زمانی صنایع در مسیر توسعه پایدار حرکت می کنند که در کنار اقتصادی بودن پروژه ها، نظم اجتماعی را هم تقویت کنند و ضمن حفظ حقوق نسل های آینده، محیط زیست را هم تخریب نکنند.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش هایی که از طریق دفاتر تخصصی مانند پایش فراگیر، مدیریت پسماند، مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم، ارزیابی زیست محیطی، حفاظت از آب و خاک و دبیرخانه گرد و غبار کشور انجام می شود، در جهت کنترل این آلودگی ها و حفظ محیط زیستی سالم و عاری از هر گونه آلایندگی تلاش می شود.

افزایش اعتبارات محیط زیستی در راستای رفع چالش ها – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش اعتبارات محیط زیستی در راستای رفع چالش ها – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش اعتبارات محیط زیستی در راستای رفع چالش ها – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.