افزایش دما از جمعه و ادامه بارش های بهاری

افزایش دما از جمعه و ادامه بارش های بهاری

آفتاب نیوز :

صادق ضیاییان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در استان های ساحلی خزر، شمال شرق، شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز، در برخی ساعات رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد تگرگ داریم و این شرایط جوی فردا نیز در این نقاط حاکم است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امشب و فردا شدت بارش ها در استان های گلستان، سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی خواهد بود.

وی افزود: روز جمعه 21 اردیبهشت در برخی نقاط خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی همچنین ارتفاعات البرز مرکزی بارش داریم.

ضیاییان اضافه کرد: روز شنبه 22 اردیبهشت بارشی در کشور نخواهیم داشت، اما یکشنبه موج بارشی جدید به کشور وارد می شود و در غرب و شمال غرب، استان های غربی خزر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی مجدداً بارش خواهیم داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده در شمال شرق کاهش محسوس دما داریم، اما از جمعه تا یکشنبه هفته آینده در اغلب نقاط کشور افزایش دما پیش بینی می شود.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد شدید و رگبار باران پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 23 و 15 درجه خواهد بود.

ضیاییان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 27 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

هشدار تشکیل موج های با ارتفاع بیش از 2 متر

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از ظهر چهارشنبه 1403/02/19 تا اواخر وقت جمعه 1403/02/21 افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای در محدوده 28 نات و بیشتر و افزایش ارتفاع امواج در سواحل تا 2 متر و دور از سواحل بیش از 2 متر پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: این شرایط جوی در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان و در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: اثر این مخاطره خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تور های صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در تردد ها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناور های سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین و سنگین و اختلال در فعالیت سکو های نفتی پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: توصیه می شود منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناور های سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکو های نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی در دستور کار باشد.

افزایش دما از جمعه و ادامه بارش های بهاری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش دما از جمعه و ادامه بارش های بهاری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش دما از جمعه و ادامه بارش های بهاری"، کلیک کنید.