اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد

رییس سازمان برنامه و بودجه:

اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد

رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: ایران نوزدهمین اقتصاد دنیا با تولید ناخالص داخلی 1.81 تریلیون دلاری (بر اساس شاخص قدرت خرید) است که برای 5 سال آینده، افزایش آن به 2.5 تریلیون دلار همزمان با 50 سالگی انقلاب اسلامی هدفگذاری شده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم وفناوری سیپکس، داود منظور امروز در صفحه خودش در فضای مجازی نوشت: ایران نوزدهمین اقتصاد دنیا با تولید ناخالص داخلی 1.81 تریلیون دلاری (بر اساس شاخص قدرت خرید) است.

وی افزود: برای 5 سال آینده، افزایش تولید ناخالص داخلی به سطح 2.5 تریلیون دلار (بر اساس شاخص قدرت خرید) همزمان با 50 سالگی انقلاب اسلامی هدفگذاری شده است.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: این رتبه بندی توسط نهاد های بین المللی بر اساس نرخ ارز مرجع موسوم به نرخ برابری قدرت خرید صورت گرفته است. این نرخ ارز متفاوت از نرخ ارز اعلامی از سوی کشور ها است و توسط نهاد های بین المللی محاسبه می شود.

منظور توضیح داد: برای محاسبه این شاخص، یک سبد کالای مشخص بر حسب پول ملی دو کشور ارزش گذاری می شود. نسبت این دو ارزش به یکدیگر، نرخ ارز بر حسب برابری قدرت خرید را نشان می دهد. در کشور هایی مثل ایران که یارانه گسترده ای پرداخت می شود، این نرخ بسیار کمتر از نرخ ارز اعلامی توسط بانک مرکزی است.

اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد

اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد

اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقتصاد ایران 1810 میلیارد دلاری شد"، کلیک کنید.