ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد

ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد

نماینده ایران در سازمان ملل در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و نیز رییس دوره ای شورای امنیت، ادعای نماینده ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران در خلال نشست علنی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضعیت یمن را رد کرد.

به گزارش سیپکس، امیرسعید ایروانی در این نامه تاکید کرده است: مایه تاسف است که نماینده آمریکا بار دیگر از تریبون شورای امنیت برای پیشبرد منافع سیاسی کوته فکرانه خود و توجیه و مشروعیت بخشی به اقدامات غیرقانونی و تجاوزات نظامی مستمر آمریکا علیه حاکمیت و تمامیت ارضی یمن با نشر اکاذیب و اطلاعات نادرست علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت یمن استفاده کرد.

وی همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این ادعاهای بی اساس را صراحتاً رد می کند. به همین ترتیب، جمهوری اسلامی ایران ادعاهای مشابهی را که نمایندگان ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه در جلسه توجیهی شورای امنیت در 14 آوریل 2024 در مورد همان دستور جلسه (S/2024/9602) علیه کشورم مطرح نمودند را مردود می داند.

ایروانی در نامه خود آورده است: جمهوری اسلامی ایران در مکاتبات خود مورخ 15 ژانویه، 19 فوریه و 18 مارس 2024، صراحتاً اعلام نموده که به قطعنامه های مربوطه شورای امنیت پیرامون وضعیت یمن متعهد بوده و فعالیتی مغایر با این قطعنامه ها انجام نداده است. جمهوری اسلامی ایران پیوسته از حل مسالمت آمیز بحران یمن از طریق مجاری دیپلماتیک دفاع می کند و بر تعهد خود نسبت به امنیت دریایی و آزادی دریانوردی تاکید دارد. موجب امتنان خواهد بود چنانچه مکاتبه حاضر به عناون سند شورای امنیت ثبت و توزیع گردد.

پایان خبر سیپکس

ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد"، کلیک کنید.