ایران برای «اقدامات دفاعی بیشتر» تردید به خود راه نمی دهد

بیانیه وزارت امور خارجه درباره تنبیه صهیونیست ها:

ایران برای «اقدامات دفاعی بیشتر» تردید به خود راه نمی دهد

وزارت امور خارجه کشورمان درباره پاسخ قاطع موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم جعلی صهیونیستی، بیانیه صادر کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، وزارت امور خارجه کشورمان به پاسخ قاطع موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تجاوز اخیر رژیم جعلی صهیونیستی علیه کنسولگری کشورمان در دمشق واکنش نشان داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق ذاتی دفاع مشروع مصرح در ماده 51 منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ 13 فروردین ماه 1403 به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق، در تاریخ 26 فروردین 1403 مجموعه ای از حملات نظامی علیه پایگاه های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید مجدد بر پایبندی خود نسبت به اصول و اهداف منشور ملل متحد و حقوق بین الملل، بر عزم خویش برای دفاع قاطع از حاکمیت، تمامیت سرزمینی و منافع ملی خود در برابر هرگونه استفاده غیر قانونی از زور و تجاوز تاکید می نماید.

توسل جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دفاعی در اِعمال حق دفاع مشروع، نشان دهنده رویکرد مسوولانه ایران نسبت به صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی در زمانی است که اقدامات غیر قانونی و نسل کُشی توسط رژیم آپارتاید اشغالگر صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تجاوزات نظامی مکرر این رژیم علیه دولت های همسایه و آتش افروزی در منطقه و فراتر از آن ادامه دارد.

جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود در برابر هر گونه اقدامات متجاوزانه نظامی و استفاده غیر قانونی از زور، تردیدی به خود راه نخواهد داد.

ایران برای «اقدامات دفاعی بیشتر» تردید به خود راه نمی دهد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران برای «اقدامات دفاعی بیشتر» تردید به خود راه نمی دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران برای «اقدامات دفاعی بیشتر» تردید به خود راه نمی دهد"، کلیک کنید.