با موازی کاری دستگاه ها در برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم برخورد می کنیم

با موازی کاری دستگاه ها در برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم برخورد می کنیم

اتاق اصناف ایران با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، تاکید کرد که هرگونه فروش کالا باید با مجوز صنفی انجام شود و هرگونه برگزاری فروش فوق العاده و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا بر اساس شیوه نامه ابلاغی خواهد بود و مجوز برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم با گذراندن تشریفات مقرر در شیوه نامه مذکور، باید توسط «اتاق های اصناف» صادر شود.

به گزارش سیپکس، بنابر ابلاغیه وزارت صمت به تاریخ 20دی 1402 و شماره 1882249 «به منظور ساماندهی و جلوگیری از برگزاری نمایشگاه های موازی توسط سایر ارگان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی، لازم است تمامی دستگاه های ذی ربط (نظیر ارشاد، شهرداری و …) درخواست های خود را جهت بررسی در ستاد تنظیم بازار استانی و کمیته های تعیین شده در شیوه نامه ارسال کنند و در برگزاری این قبیل نمایشگاه ها از ظرفیت اصناف و واحدهای صنفی بهره گیری شود و در غیر این صورت باید با هماهنگی مراجع انتظامی و استانداری از برگزاری هر گونه نمایشگاه خارج از روال تبصره ذیل بند (3-4) شیوه نامه برگزاری نمایشگاه ها خودداری شود.»

اتاق اصناف ایران خطاب به اتاق های اصناف سراسر کشور هم اعلام کرده که «برای تثبیت جایگاه اتاق های اصناف در روند برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم، لازم است هرگونه موازی کاری دستگاه ها به اتاق اصناف ایران گزارش شود».

همچنین بر اساس این اطلاعیه لازم است اتاق های اصناف سراسر کشور با تکمیل اطلاعات خواسته شده به آدرس https://ef.otaghasnafeiran.ir/ و پر کردن تمام موارد خواسته شده درباره نمایشگاه های برنامه ریزی شده توسط اتاق اصناف شهرستان، شرایط برگزاری برای سال های آتی را تسهیل کنند. عدم ارسال به موقع این اطلاعات شرایط را برای ورود دیگر دستگاه ها به حوزه برگزاری نمایشگاه میسر خواهد کرد.

گفتنی است امسال نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا به دو صورت مختلف برگزار می شود؛ نمایشگاه بهاره تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و عموما کالاهایی همچون انواع پوشاک، خشکبار و آجیل، شیرینی و انواع مواد شوینده عرضه می شود و نمایشگاه عید تا عید نیز که از ولادت حضرت علی (ع) آغاز و تا پایان عید فطر ادامه دارد و هر واحد صنفی به منزله یک نمایشگاه، کالاهای خود را عرضه می کند.

اما در روزهای اخیر مسیولان صنفی بارها از ورود دستگاه های دیگر به حوزه برگزاری نمایشگاه و توزیع کالا از جمله شهرداری و وزارت ارشاد انتقاد کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

پایان خبر سیپکس

با موازی کاری دستگاه ها در برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم برخورد می کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با موازی کاری دستگاه ها در برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم برخورد می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با موازی کاری دستگاه ها در برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم برخورد می کنیم"، کلیک کنید.