برنامه جهانی غذا منتظر ایجاد گذرگاه دریایی برای کمک رسانی به غزه است

برنامه جهانی غذا منتظر ایجاد گذرگاه دریایی برای کمک رسانی به غزه است

مسیولان آمریکایی اعلام کردند برنامه جهانی غذا با مشارکت در ارسال کمک ها برای غیرنظامیان غزه به محض تکمیل ایجاد اسکله توسط ارتش آمریکا موافقت کرده است.

به گزارش سیپکس، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: مسیولان آمریکایی و برنامه جهانی غذا روی چگونگی ارسال کمک ها برای غیرنظامیان فلسطینی با یک روش مستقل و بی طرفانه کار می کنند.

آژانس آمریکایی توسعه بین الملل نیز در مصاحبه با آسوشیتدپرس اعلام کرد با برنامه جهانی غذا در رساندن کمک های بشردوستانه به غزه از طریق گذرگاه دریایی همکاری خواهد کرد.

این آژانس تاکید کرد: این یک عملیات پیچیده است که هماهنگی میان شرکا را می طلبد. مذاکرات ما ادامه دارد و در سرتاسر نوار غزه سلامتی و امنیت کارکنان و امدادگران یک موضوع بسیار بااهمیت است.

به دنبال مانع تراشی رژیم صهیونیستی در ورود کمک ها به غزه از طریق گذرگاه های زمینی، آمریکا که خود حامی جنگ رژیم صهیونیستی در غزه و ایجاد فاجعه انسانی در این منطقه بوده است، اعلام کرد قصد دارد یک اسکله موقت و پلی را در مقابل سواحل غزه به عنوان جایگزین مسیرهای زمینی برای کمک رسانی به غزه ایجاد کند.

آمریکا با این اقدام می خواهد از موج انتقادات بین المللی علیه خود به دلیل حمایتش از رژیم صهیونیستی که دست به نسل کشی مردم غزه زده است، بکاهد و خود را به عنوان طرفی نشان دهد که به غیرنظامیان و حقوق آن ها و کمک رسانی به آن ها توجه دارد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیشتر اعلام کرد: می توان از طریق این بندر روزانه بیش از 2 میلیون وعده غذایی را به ساکنان غزه رساند.

مسیولان بین المللی می گویند شمال غزه با قحطی روبرو است و 70 درصد ساکنان از گرسنگی فاجعه باری رنج می برند.

پایان خبر سیپکس

برنامه جهانی غذا منتظر ایجاد گذرگاه دریایی برای کمک رسانی به غزه است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه جهانی غذا منتظر ایجاد گذرگاه دریایی برای کمک رسانی به غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه جهانی غذا منتظر ایجاد گذرگاه دریایی برای کمک رسانی به غزه است"، کلیک کنید.