برنامه ریزی شهرداری برای جذب 300 همت سرمایه / برنامه تحولی تهران را با مشارکت بخش خصوصی دنبال می کنیم

برنامه ریزی شهرداری برای جذب 300 همت سرمایه / برنامه تحولی تهران را با مشارکت بخش خصوصی دنبال می کنیم

لطف الله فروزنده معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری تهران، در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، اظهار کرد: در صدد هستیم تا در سال جاری با اختصاص مشوق های ویژه مشارکت بخش خصوصی با شهرداری تهران را افزایش دهیم و در احداث و اجرای پروژه های مختلف از حضور بخش خصوصی بهره مند شویم و این همکاری از گذشته تا کنون وجود داشته است.

 

وی تصریح کرد: سعی ما بر ایجاد تسهیل هر چه بیشتر برای فعالیت و مشارکت بخش خصوصی در تعاملات مشترک با شهرداری تهران است و در این راستا 50 طرح که در بخش خصوصی مشکلاتی را پیش رو داشتند را در دوره مدیریت شهری فعلی حل و فصل کرده و آن ها را از رکود و توقفی که ایجاد شده بود، خارج کردیم.

 

معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ساخت 5 هتل در بوستان های جنگلی واقع در حاشیه شهر تهران از جمله پروژه هایی است که در تلاشیم تا با مشارکت بخش خصوصی آن ها را اجرایی کنیم و این هتل ها در بوستان های جنگلی مثل چیتگر، سرخه حصار و … احداث خواهند شد.

 

معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: بوستان های جنگلی بوستان هایی هستند که در حاشیه شهر تهران قرار دارند و با مطالعاتی که انجام شده است، منتظر جذب سرمایه گذار هستیم.فروزنده تصریح کرد: اینجور نیست که بوستان تبدیل به هتل شود و بخشی از بوستان که ظرفیت احداث هتل را دارد برای ساخت هتل مورد استفاده قرار می گیرد و اتفاقا باعث جذابیت بیشتر بوستان ها خواهد شد و باعث می شود که مردم بیشتر از این بوستان ها استفاده کنند.

 

وی اضافه کرد: ما یک سری بوستان شهری داریم که آن ها مسایل خاص خودشان را دارند، اما یک سری از بوستان ها مثل بوستان های جنگلی ظرفیت ایجاد هتل را با وجود هکتارها زمین دارند و در این بخش ها درختی وجود ندارد و باید طرح خوبی داد که مردم بتوانند استفاده کنند.فروزنده در ادامه یادآور شد: امسال که بحث جهش تولید و مشارکت مردم مطرح است برنامه مفصلی را داریم و تهران ظرفیت های مفصلی دارد و ما خوشبختانه تمام ظرفیت ها را مطالعه و شناسایی کردیم. و در اولین فرصت از سرمایه گذاران دعوت می کنیم و پروژه های شهرداری را به آن ها معرفی خواهیم کرد و برنامه ما این است که برنامه تحولی شهر تهران را با مشارکت بخش خصوصی دنبال کنیم.

 

وی تاکید کرد: معتقدیم اگر ظرفیت های شهر تهران را به بخش خصوصی معرفی کنیم، آنقدر جذابیت دارند که می آیند و سرمایه گذاری می کنند و برنامه امسال ما این است که ان شاالله بتوانیم 300 همت سرمایه جدید از این بخش جذب کنیم و پروژه های شهری را چه در حوزه گردشگری، چه در حوزه هتل ها، چه در حوزه حمل و نقل و … با مشارکت سرمایه گذاران داخلی یا خارجی به نتیجه برسانیم.

 

معطلی 10 ساله برخی پروژه های شهری

 

معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری تهران اضافه کرد: متوسط سال هایی که برخی طرح ها و پروژه ها راکد مانده بودند بین 5 تا سال 6 بود اما برخی پروژه ها نیز بیش از 10 سال متوقف مانده و پروژه های بسیار مهمی مثل هزار و یک شهر شهر بازی، باملند و … که یک گرفتاری هایی در آن ها مانده بود که الحمدلله حل شد.

 

فروزنده خاطرنشان کرد: تهران ظرفیت های مختلفی دارد و به عنوان مثال در حوزه گردشگری ما قصد احداث 5 هتل بزرگ در بوستان های بزرگ تهران را داریم و مسیله ساخت شهر بازی و احداث مترو در خط 8، 9، 10 و 11 هم ظرفیت سازی شده و در حال کار کردن روی آن هستیم تا سرمایه مورد نیاز هم جذب شود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در بخش حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس برقی، تاکسی برقی و موتور برقی هم ظرفیت های مفصلی برای ورود بخش خصوصی وجود دارد و مسیله مسکن هم بسیار مهم بوده و در این قسمت هم بخش بافت فرسوده فراوانی برای وارد شدن بخش خصوصی داریم و اگر انبوه سازان بخش خصوصی به میدان بیایند، می توانند کارهای بزرگی انجام بدهند.

 

معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری تهران تاکید کرد: در بخش توسعه صنایع دستی و زنجیره ای که می شود برای افراد فعال کرد ظرفیت برای ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود دارد. فروزنده خاطرنشان کرد: در بخش گردشگری هم تهران ظرفیت بالا و گسترده ای دارد که می شود روی آن کار کرد و زیبایی های خاص خودش را برای جذب گردشگر دارا است.

 

وی به وجود ظرفیت در حوزه پسماند و جذب سرمایه گذار برای استفاده از زباله سوزهای صنعتی و سرمایه گذاری در این بخش اشاره کرد و گفت: این بخشی از مواردی است که سرمایه گذاران می توانند با شهرداری تهران در تعامل باشند.

برنامه ریزی شهرداری برای جذب 300 همت سرمایه / برنامه تحولی تهران را با مشارکت بخش خصوصی دنبال می کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه ریزی شهرداری برای جذب 300 همت سرمایه / برنامه تحولی تهران را با مشارکت بخش خصوصی دنبال می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه ریزی شهرداری برای جذب 300 همت سرمایه / برنامه تحولی تهران را با مشارکت بخش خصوصی دنبال می کنیم"، کلیک کنید.