برنامه های حج ایرانی ها در عربستان بدون تغییر اجرا می شود

برنامه های حج ایرانی ها در عربستان بدون تغییر اجرا می شود

آفتاب نیوز :

شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که ساعاتی پس شهادت رییس جمهور و هیات همراه در سانحه بالگرد، در شهر مدینه برگزار شد، تاکید کرد: این ضایعه تاثیری در تلاش خادمان فرهنگی و اجرایی در خدمت رسانی به زایران نخواهد داشت و همگان بیش از گذشته در انجام وظایف خود مصمم خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ که مدیریت این شورا را برعهده داشت، ضایعه از دست دادن شخصیت های خدوم کشور را به محضر حضرت، ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران تسلیت گفت و اظهار کرد: وظیفه ما ادامه راه این عزیران در خدمت به زایران است و باید تمام همت و تلاش خود را برای خدمت رسانی به ضیوف الرحمن به کار گیریم.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: شهید آیت الله رییسی درحوزه های مختلف در صحنه بود. بالاترین افتخار آیت الله رییسی، تاییدات و حمایت های رهبری از برنامه ها و عملکرد آن بزرگوار بود.

نواب، توجه خاص رییس جمهور به برنامه های حج و زیارت را یادآور شد و گفت: این شهید والا مقام شخصا در جلسات حضور می یافت و پیگیر امور مختلف حج و زیارت، عتبات عالیات بویژه سفر اربعین بود. در آخرین دیداری هم که برای هماهنگی امور با ایشان داشتیم، برای حل برخی مشکلات از جمله مسایل مربوط به امور ارزی دستور صریح صادر کرد

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه تلخی این ضایعه همچون شهادت شهید بهشتی در تاریخ انقلاب باقی خواهد ماند، همکاری شهید آیت الله رییسی در امور روحانیون حج و ارایه خدمات به ضیوف الرحمان را یادآور شد و گفت: آیت الله رییسی از همکاران رابط امور روحانیون بود و در رسیدگی به امور روحانیون و زایران اهتمام و تلاش زایدالوصفی داشت.

نواب همچنین از شخصیت شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه تجلیل کرد و گفت: ایشان علاوه بر جایگاه حقوقی، عنایت خاصی به جبهه مقاومت داشت و از جهت فردی بسیار متخلق به اخلاق حسنه بود. در مقابل دشمن با صلابت بود و با دوستان نهایت مهربانی و احترام را داشت.

او به برنامه های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برای بزرگداشت یاد شهدای این حادثه اشاره کرد و از مجموعه مسیولان، مدیران و عوامل فرهنگی و اجرایی حوزه حج و زیارت خواست ضمن برگزاری هرچه باشکوه تر آیین های بزرگداشت و انجام اعمال به نیابت این عزیزان، تدبیر کنند تا روند عملیات حج روال طبیعی خود را طی کند و زایران در جوی آرام اعمال و مناسک خود را انجام دهند.

سیدعباس حسینی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ نیز با تسلیت شهادت رییس جمهور و هیات همراه گفت: عنایات و خدمات آیت الله رییسی و وزیر امور خارجه در حوزه حج و زیارت هیچ گاه فراموش نخواهد شد و در امور مختلف اجرایی مدیون توجهات و دستورات ایشان هستیم.

او اظهار کرد: ما راه این عزیران را در خدمت به زایران ادامه خواهیم داد و تمام همت و تلاش خود را برای خدمت رسانی به ضیوف الرحمن به کار خواهیم گرفت و این ضایعه تاثیری در تلاش همکاران در عملیات حج نخواهد داشت و بیش از گذشته در انجام وظایف خود مصمم هستیم.

در ادامه این جلسه، مسیولان بخش های مختلف، از وضعیت خدمت رسانی به زایران گزارش دادند. موضوع انتقال زایران با قطار سریع السیر از مدینه به مکه که موجب رضایمندی زایران شده است، از جمله محور های مطرح شده بود و نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد که هرچه سریعتر آسیب شناسی درباره این اقدام صورت گیرد و نقاط ضعف احتمالی نیز رفع شود.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: در دو شب گذشته تمام کاروان های ایرانی توسط قطار از مدینه به مکه منتقل شدند و خدمات تغذیه در قطار نیز به صورت مطلوبی انجام شده است.

او با بیان اینکه حضور زایران در روضه شریف طبق برنامه ریزیِ انجام شده ادامه دارد، افزود: تاکنون بیش از سه هزار زایر ایرانی وارد مکه شده اند.

دکتر سید علی مرعشی ـ رییس مرکز پزشکی حج و زیارت ـ به استقرار کادر درمانی و پزشکی طبق برنامه ریزی انجام شده در دو شهر مدینه و مکه اشاره کرد و گفت: در حال ترخیص نهایی محموله دارویی ارسالی از ایران هستیم تا سریع تر در مراکز درمانی توزیع شود.

برنامه های حج ایرانی ها در عربستان بدون تغییر اجرا می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه های حج ایرانی ها در عربستان بدون تغییر اجرا می شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه های حج ایرانی ها در عربستان بدون تغییر اجرا می شود"، کلیک کنید.