به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

ایمان گودرزی؛ تیم استقلال در آخرین بازی خود نتوانست از پس مس رفسنجان بر بیاید و شاگردان جواد نکونام به نتیجه 2-2 رضایت دادند. از دست دادن 2 امتیاز باعث شد که عملکرد درخشان بلانکو چندان به چشم نیاید، اما طبق آمار مرد آرژانتینی حالا به جمع بازیکنان خارجی 4 گله استقلال اضافه شده است. به همین بهانه می خواهیم در گزارشی برترین گلزنان خارجی تاریخ استقلال را با هم بررسی کنیم؛

کوین یامگا – 21 گل:

بدون شک اگر بخواهیم از نظر آماری بازیکنان خارجی استقلال را بررسی کنیم، کوین یامگا بهترین خرید خارجی تاریخ استقلال به حساب می آید. بازیکنی که توسط فرهاد مجیدی به اوج خود رسید در اولین بازی اش برای استقلال دبل کرد.

یامگا اما توانایی ویژه ای در پنالتی زدن داشت و جز یک بار، همه آنها را با پیراهن استقلال به گل تبدیل کرد. جالب اینکه همان ضربه هدر رفته هم، در ریباند توسط خود یامگا به گل تبدیل شد. او 21 گل برای استقلال در لیگ برتر زد که 13 مورد از آن ها پنالتی بود تا بدین ترتیب برترین گلزن خارجی تاریخ استقلال لقب بگیرد.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

شاید اگر مصدومیت چشم یامگا نبود و ادامه این فصل را از دست نمی داد، ستاره فرانسوی رکورد خود را بهبود می بخشید. البته با توجه به اینکه به احتمال بسیار زیاد یامگا توانایی بازگشت به میادین را بدست خواهد آورد، پیش بینی می شود او رکورد خود را منحصربفرد تر از قبل کند.

شیخ دیاباته – 17 گل

هدیه ای از طرف استراماچونی که یک فصل رویایی داشت ولی فصل بعد را به دلیل مصدومیت های سریالیِ مالی! از دست داد. دیاباته در لیگ نوزدهم، 15 و در لیگ بعدی 2 گل برای استقلال زد. جالب اینکه از این 17 گل، 5 تا یعنی 30 درصد وارد دروازه تراکتور در تبریز شد. دیاباته در کنار قایدی و مطهری، مثلث خوفناکی را برای آبی ها در خط حمله ساخته بود. او در لیگ نوزدهم توانست عنوان آقای گلی را تصاحب کند ولی هنوز هم کسی نمی داند چرا کفش طلا هرگز به او اهدا نشد.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

دیاباته در کنار قایدی و مطهری، مثلث زهرداری را برای آبی ها در خط حمله ساخته بود و در لیگ نوزدهم توانست عنوان آقای گلی را هم تصاحب کند.

فابیو جانواریو – 7 گل

در رده سوم این فهرست «فابیو جانواریو» با 10 گل اختلاف ایستاده است. مرد مو بلوند برزیلی را باید محبوب ترین خارجیِ استقلال در لیگ برتر لقب داد. او 7 گل برای استقلال زد ولی گلی که وارد دروازه پیام در فینال لیگ هشتم کرد؛ جزیی جدانشدنی از تاریخ استقلال است که آبی ها را به جام قهرمانی لیگ برتر رساند.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

جانواریو در مقطع دوم استقلالی شدنش هم زننده گل افتتاحیه آنها در لیگ دوازدهم مقابل آلومینیوم هرمزگان بود. ستاره برزیلی کمتر از 3 فصل برای استقلال بازی کرد ولی در 2 قهرمانی حضور داشت و آخرین پیراهنی هم که به تن کرد، آبیِ استقلالی بود.

گوران یرکوویچ – 6 گل

استاد مسلم زدن ضربات آخر و نیش تهاجمی داخل محوطه جریمه. یرکوویچ تنها یک نیم فصل برای استقلال بازی کرد و به عنوان جانشین فرهاد مجیدی که بین دو نیم فصل لیگ یازدهم استقلال را ترک کرد، آبی پوش شد. او اما در همان 15 بازی هم 6 گل زد که فقط یکی بیرون از محوطه جریمه بود. یرکوویچ در پلی آف لیگ قهرمانان و مرحله گروهی هم گلهای حساسی به الاتفاق عربستان و الریان قطر زد و درمجموع مهاجمی بود که به درد استقلال خورد.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

یرکوویچ در پلی آف لیگ قهرمانان و مرحله گروهی هم گل های حساسی به الاتفاق عربستان و الریان قطر زد.

جی لوید سامویل، سرور جپاروف، مامه تیام، آیاندا پاتوسی و گوستاوو بلانکو – 4 گل

اکثر این نفرات، جزیی از حسرت های هواداران استقلال هستند؛ چرا که علیرغم درخشش، در مقاطعی کوتاه پیراهن آبی را به تن کردند. جپاروف با پای چپ هنرمندش، تیام با شم بالای گلزنی که در 6 بازی لیگ قهرمانان برای استقلال، 7 گل زد و پاتوسی با ضربه های دیدنی اش در کنار سامویل که یک حرفه ای تمام عیار بود جزو بهترین خارجی های تاریخ استقلال محسوب می شوند و همگی موفق شدند 4 بار در لیگ برتری استقلال گلزنی کنند.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

با این حال آن ها در این رده یک شریک جدید یعنی «گوستاوو بلانکو» پیدا کرده اند که به نظر می رسد فرصت کافی برای عبور از این چهار ستاره اسبق آبی ها را داشته باشد.

سایر گلزنان خارجی استقلال در لیگ برتر:

«جویلسون داسیلوا»، «کرار جاسم»، «پرو پییچ»، «ایسما»، «هروویه میلیچ» و «رودی ژستد» به عنوان تنها خارجیِ تاریخ استقلال که در دربی گل زده، با 3 گل در رده های بعدی این فهرست قرار دارند.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

«آوسنتی گیلایوری»، «هوار ملا محمد» و «ویسنته آرزه» هم دیگر گلزنان خارجی استقلال در لیگ با 2 گل هستند.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

یک گله ها:

ضمن اینکه «رفعت قلی اف»، اولین بازیکن خارجی که برای استقلال گلزنی کرد؛ «روجر فابریسیو»، «سردان اوروسوویچ»، «رینالدو کروزادو»، «ولید علی»، «رودریگو توزی»، «بوبکر کبه»، «طارق همام»، «لیاندرو پادووانی» و «گادوین منشا»، هر کدام یک بار برای استقلال موفق به گلزنی در لیگ برتر شده اند.

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به جمع تاریخ سازان استقلال خوش آمدی!"، کلیک کنید.