بیش از 120 هزار خانه خالی در کشور شناسایی شده است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

بیش از 120 هزار خانه خالی در کشور شناسایی شده است - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سیپکس، ابوالفضل نوروزی در گفت وگو با خبرنگاران از شناسایی 120 هزار خانه خالی در دو سال گذشته برای پرداخت مالیات خبر داد و اظهار کرد: با پیامک های وزارت راه و شهرسازی 182 هزار خانه خالی نیز در بازار مسکن عرضه شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند شناسایی خانه های خالی و معرفی مالکان به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات، گفت: بر اساس تکلیف قانونی برای ساماندهی بازار مسکن، خانه های خالی از طریق الزام به ثبت مالکیت در سامانه ملی املاک و اسکان شناسایی شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن توضیح داد: بر اساس ارزیابی های انجام شده بیش از 120 هزار خانه خالی محرز شناسایی شد که با معرفی این واحدها به سازمان امور مالیاتی برای تمامی مالکان آنها برگه تشخیص صادر شده است و فرآیند مالیات ستانی از این واحدها آغاز خواهد شد.

نوروزی در خصوص روند شناسایی این واحدهای خالی گفت: با شناسایی اولیه از خانه های خالی 9 میلیون پیامک به مالکان واحدهای خالی شناسایی شده ارسال شد. همچنین با تلاش های وزارت راه و شهرسازی با تمام افرادی که بیش از 3 خانه در اختیار داشتند تماس گرفته شد.

وی ادامه داد: با بیش از 300 شرکت حقوقی که گزارش خانه خالی از آنها داشتیم نامه نگاری شد و تذکرات لازم به این شرکت ها داده شد.

نوروزی تصریح کرد: راهکارهای اتخاذ شده توسط وزارت راه و شهرسازی منجر به آن شد تا 182 هزار واحد مسکونی که در مرحله اول در سامانه املاک و اسکان خالی شناسایی شده بود به بازار مسکن در قالب اجاره و یا خرید عرضه شود.

وی گفت: اخذ مالیات توسط دولت با رویکرد تنظیم گری است نه درآمدزایی و با هدف مقابله با محتکران مسکن و افزایش عرضه واحدهای مسکونی خالی انجام می شود.

بیش از 120 هزار خانه خالی در کشور شناسایی شده است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از 120 هزار خانه خالی در کشور شناسایی شده است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از 120 هزار خانه خالی در کشور شناسایی شده است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.