بیش از 5 میلیون 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند

بیش از 5 میلیون 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا الان 5 میلیون و 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند هستند اما ممکن است 6 میلیون را هم رد کرده باشیم.

به گزارش سیپکس، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره بررسی دستاوردهای فضایی و ارتباطی از جمله فیبر نوری اظهار کرد: پروژه فیبر نوری جز معدود پروژه هایی است که داشبوردی را طراحی کردیم مردم می توانند با مراجعه به آن میزان پوشش را مشاهده کنند.  

وی افزود: تا الان 5 میلیون و 460 هزار خانوار تحت پوشش هستند. اما ممکن است 6 میلیون را رد کرده باشیم. حفاری ها در بسیاری از شهرها انجام شده و امیدواریم تا پایان سال به 8 میلیون خانوار برسیم. کار سختی است چون ما کار 10 ساله را قرار است در سه سال انجام دهیم. با روحیه ای که مشاهده می شود می توانیم تا پایان دولت پوشش 20 میلیون خانوار را فراهم کنیم.  

زارع پور گفت: در قدم اول فیبر را در نزدیک خانه ها می بریم و در سایت iranfttx.ir سبز می شود و اپراتور ظرف یک ماه سرویس را فراهم و مردم از آن استفاده می کنند. اگر نقطه ای در سایت مورد نظر سبز شود فیبر کشی انجام و در نهایت دسترسی مردم به سرعت های چند صد مگابتی فراهم می شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به رکورد شکنی ترافیک شبکه در بازی ایران و ژاپن گفت: هم زمان با بازی ایران و ژاپن ترافیک داخل کشور رکورد جدید زد و از 7 ترابیت برثانیه عبور کرد. ابتدای دولت این عدد 2.5 ترابیت بر ثانیه بود که الان سه برابر شده و اتفاق بزرگی است.  

وی درباره دولت هوشمند گفت: در این زمینه چهار مرحله وجود دارد که در مرحله اتصال همه سازمان ها متصل آمد.  موضوع دیگر ارایه 100 خدمات است که تقریباً 65 درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارایه می شود. تکلیف دیگر استعلامات برخط است که در این زمینه کمی عقب هستیم و دلیل آن تعداد زیاد استعلامات هست.
وزیر ارتباطات تشریح کرد: در زمینه هوشمندسازی 10 تا 12 درصد کل خدمات هوشمند شده است و بعضی دستگاه ها از سقفی که قانون برایشان مشخص کرده بیشتر کار کرده اند. به طور مثال وزارت آموزش و پرورش 91 درصد خدمات خود را آورده که نیمی از آن خدمات هوشمند است؛ همچنین سازمان های دیگر مانند وزارت نیرو، دادگستری، بهداشت، ورزش و ارتباطات دستگاه هایی هستند که در حال فعالیت و ارایه خدمات به صورت هوشمند اند. در این میان وزارت جهاد نیاز به کار بیشتری دارد زیرا 8 درصد خدمات خود را به صورت هوشمند ارایه می کند و به این ترتیب وزارت میراث 13 درصد و وزارت نفت و فرهنگ 16 درصد خدمات خود را به صورت هوشمند ارایه می کنند.  

زارع پور که در یک گفت و گوی تلویزیونی صحبت می کرد درباره دستاوردهای فضایی نیز توضیح داد: اقدامات مرتبط در دوسال دو سال گذشته شتاب گرفته است. همچنین ماهواره هایی در صف پرتاب داریم و تا پایان سال یک ماهواره دیگر در صف برای پرتاب قرار دارد و البته در این زمینه کاری هایی با کشورهای دیگر هم داریم.  

وی افزود: در حوزه ایستگاه های زمینی ما الان دو ایستگاه زمینی داریم که تا پایان سال بعد 2 ایستگاه دیگر اضافه می شود تا امکان بهره بیشتر از ماهواره هایی که در فضا داریم را فراهم می کند.  

پایان خبر سیپکس 

بیش از 5 میلیون 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از 5 میلیون 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از 5 میلیون 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند"، کلیک کنید.