«تاتو» می تواند با خطر ابتلا به این سرطان مرتبط باشد

«تاتو» می تواند با خطر ابتلا به این سرطان مرتبط باشد

به گزارش سیپکس، تحقیقات نشان می دهد که جوهر تاتو با تحریک تغییرات التهابی، ممکن است در ایجاد لنفوم نقش داشته باشد.

سیپکس در گزارشی به نقل از هلث دی نیوز نوست: محققان سویدی تاکید کردند که یافته ها زودهنگام هستند و باید مطالعات بیشتری برای تایید هر گونه ارتباط بین خالکوبی و سرطان خون انجام شود.

«کریستل نیلسن» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه لوند سوید، گفت: «مردم احتمالاً می خواهند به بیان هویت خود از طریق خالکوبی ادامه دهند، و بنابراین بسیار مهم است که ما به عنوان یک جامعه بتوانیم از ایمن بودن آن مطمین شویم. خوب است بدانید که خالکوبی می تواند بر سلامت شما تاثیر بگذارد و اگر علایمی را تجربه کردید که فکر می کنید می تواند به خالکوبی شما مرتبط باشد، باید به پزشک مراجعه کنید.»

در این مطالعه، تیم نیلسن پاسخ های پرسشنامه ای را که توسط تقریباً 4200 بزرگسال پر شده بود، بررسی کردند که حدود 1400 نفر از آنها بین سنین 20 تا 60 سال به لنفوم مبتلا شده بودند.

نیلسن در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «پس از در نظر گرفتن سایر عوامل مرتبط مانند سیگار و سن، متوجه شدیم که خطر ابتلاء به لنفوم در بین افرادی که خالکوبی شده بودند 21 درصد بیشتر بود. لنفوم یک نوع سرطان خون نادر است و نتایج اکنون نیاز به تایید و بررسی بیشتر در سایر مطالعات دارد.»

محققان پی بردند که اندازه یک خالکوبی از نظر کوچک یا بزرگ بودن تفاوتی در خطر لنفوم ایجاد نکرد.

نیلسن گفت: «ما هنوز دلیل این موضوع را نمی دانیم. تنها می توان حدس زد که یک خالکوبی، صرف نظر از اندازه، باعث ایجاد التهاب با درجه پایین در بدن می شود که به نوبه خود می تواند باعث سرطان شود. بنابراین تصویر پیچیده تر از آن چیزی است که در ابتدا فکر می کردیم.»

او توضیح داد: «ما می دانیم که وقتی جوهر خالکوبی به پوست تزریق می شود، بدن آن را به عنوان چیزی خارجی که نباید وجود داشته باشد تعبیر می کند و سیستم ایمنی بدن فعال می شود. بخش بزرگی از جوهر به دور از پوست، به غدد لنفاوی که در آن رسوب می کند، منتقل می شود.»

گروه های نیلسن قصد دارند مطالعات بیشتری در مورد اینکه آیا خالکوبی ممکن است با اشکال دیگر سرطان ارتباط داشته باشد یا خیر، انجام دهند.

47236

«تاتو» می تواند با خطر ابتلا به این سرطان مرتبط باشد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«تاتو» می تواند با خطر ابتلا به این سرطان مرتبط باشد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«تاتو» می تواند با خطر ابتلا به این سرطان مرتبط باشد"، کلیک کنید.