تامین یک میلیون سازه فولادی برای پروژه های مسکونی کشور

تامین یک میلیون سازه فولادی برای پروژه های مسکونی کشور

رییس بخش مهندسی سازه و ابنیه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تامین یک میلیون سازه فولادی در کشور برای پروژه های مسکونی را فرصتی مناسب برای بهره مندی از این مصالح در ساختمان عنوان کرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری سیپکس از وزارت راه و شهرسازی، فرهنگ فرحبد با تاکید بر اینکه باید ارتباط صنعت و به ویژه صنعت ساختمان با دانشگاهیان تقویت شود گفت: دولت در طرح نهضت ملی مسکن در جایگاه حاکمیتی خود همواره بر استفاده از فناوری ها و سازه های نوین در ساخت وساز این طرح کلان تاکید داشته است.

فرحبد افزود: بهره مندی از فناوری های و سازه های نوین در ساخت وساز مسکن اهداف این طرح را که شامل استانداردسازی، سرعت در ساخت و کیفی سازی و صرفه جویی اقتصادی است تامین می کند.

وی خاطرنشان کرد: صرفه جویی در مصرف انرژی و صدابندی جداره های داخلی ساختمان مقاومت ساختمان در برابر آتش از جمله اهدافی است که در بهره مندی از سازه های فولادی در ساخت وساز واحد های مسکونی محقق می شود.

رییس بخش مهندسی سازه و ابنیه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: ساختمان های قالب بتنی در پروژه های سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین در استان ها در حال انجام است همچنین پروژه مهرگان از جمله پروژه هایی است که با بهره مندی از سازه های نوین ساخت احداث شده است.

احمد کرمی راد نایب رییس هییت مدیره انجمن سازه های فولادی ایران هم در همایش سازه های فولادی گفت: در ساخت وساز ها نیازمند آن هستیم که از سازه هایی استفاده کنیم که از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

وی افزود: اکنون یک میلیون تن ظرفیت سازه فولادی نوین برای ساخت پروژه های مسکونی ایجاد شده است؛ اما یک مشکلی که در این بخش وجود دارد مربوط به اداره شهرک های صنعتی و برخی از ارگان ها است که آیین نامه و ضوابطی را برای خود در نظر گرفته اند که استاندارد های خاص دارد.

کرمی راد خاطرنشان کرد: متوسط عمر ساختمان ها در حال حاضر بین 20 تا 25 سال است و در حال حاضر زباله های ساختمان های فرسوده درصورتی که از سازه های فولادی استفاده شود قابلیت بازیافت دارد.

وی افزود: ایران یک کشور فولادی هست و به زودی وارد زمره کشور های دارای تکنولوژی فولاد می شود.

کرمی راد با بیان اینکه ایران دارای معادن غنی خدادادی از جمله آب، برق و گاز است و در شمال و جنوب کشور دارای منابع غنی هستیم؛ بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری در بخش فولاد برویم گفت: فرهنگ سازی برای استفاده از ساختمان های فولادی خود نقش بسیار موثری برای حفظ ساختمان ها در برابر زلزله و حفظ منافع در کشور دارد.

وی گفت: بیش از 90 درصد از پروانه های ساختمانی 4 تا 7 طبقه است و استفاده از سازه های فولادی در حوزه قیمتی برابری می کند با سازه های بتنی و اگر در حوزه ساخت وساز از گرید های بالاتر فولادی استفاده کنیم از لحاظ مقاومت بسیار بهتر از بتن است.

وی خاطرنشان کرد: یارانه هایی که در اختیار فولادسازان قرار می گیرد و سنگ آهن و دلاری که در اختیار آنها قرار می گیرد باید با اطمینان به سمت قیمت تمام شده سازه فولادی هدایت شود.

کرمی راد گفت: در بورس کالا مالکان اصلی خود فولادی ها هستند؛ بنابراین باید حداکثر نظارت بر آنها شود؛ چراکه هر ورق یارانه بورس 21 تا 22 تومان است و برخی از شرکت های بورسی با کاغذبازی قیمت را به 40 هزار تومان می رسانند که دراین بین سود های کلانی جابه جا می شود درصورتی که اگر به سود 20 تا 30 درصدی قانع باشند قیمت 17 تا 18 هزار تومان هم برای آنها صرفه دارد.

تامین یک میلیون سازه فولادی برای پروژه های مسکونی کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین یک میلیون سازه فولادی برای پروژه های مسکونی کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین یک میلیون سازه فولادی برای پروژه های مسکونی کشور"، کلیک کنید.