تاکید وزارت کشور بر عقیم سازی سگ های ولگرد

تاکید وزارت کشور بر عقیم سازی سگ های ولگرد

آفتاب نیوز :

حمیدرضا طهوری امروز، 17 بهمن ماه، در افتتاحیه بهره برداری از پنج پروژه سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در راستای رشد سازمان پسماند در شهرداری مشهد صورت گرفته است.

وی بیان کرد: کار های عقب مانده زیادی در حوزه پسماند وجود دارد. این حوزه دارای ظرفیت های بزرگی است که پیدا کردن آن ها می تواند کمک زیادی به شهر ها و محیط زیست شهروندان کند.

طهوری با اشاره به موضوع تولید غذای دام با استفاده از دورریز غذایی تصریح کرد: امروزه کشور برای تامین غذای دام مقدار زیادی ارز از دست می دهد؛ زیرا مجبور هستیم غذای دام را از خارج کشور تامین کنیم.

مشاور وزیر کشور در امور فناوری افزود: ورود مدیریت شهری مشهد و شیراز به این موضوع می تواند کمک مالی زیادی به کشور کند و ما را به سمتی ببرد که نهاده های دامی را از داخل کشور تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه دولت در حوزه پسماند به دلیل منابع مالی خود توانایی اجرای پروژه های صنعتی متعدد را ندارد، عنوان کرد: به همین دلیل پیشنهاد می کنم مدیریت شهری کلان شهر ها با استفاده از توان بخش خصوصی به سمت نوآوری در بازیافت بروند. ما در این مسیر تلاش می کنیم تا بخش خصوصی از حمایت های دولت بی بهره نماند.

طهوری ادامه داد: با توجه به ابلاغیه 10 ماده ای وزیر کشور در زمینه توجه ویژه کلان شهر ها به رویکرد های نوین در عملکرد به سازمان شهرداری ها و شهرداری شهر های کشور نیاز است لذا شهرداری ها مجددا به آن 10 ماده رجوع کرده و انتظارات و رویکرد های مدنظر را در پیش بگیرند.

مشاور وزیر کشور در امور فناوری گفت: امروز پسماند موضوع مهمی در کشور شده، به نحوی که مقاماتی در سطح وزیر و ریاست جمهوری در خصوص آن صحبت می کنند. این موضوع باید بسیار مورد توجه قرار گیرد تا تبدیل به بحران نشود.

وی با اشاره به اینکه تعداد سگ های ولگرد از تعادل خارج شده و عقیم سازی آن ها با دانشگاه علوم پزشکی است، تصریح کرد: از آنجایی که عقیم سازی با عمل جراحی هزینه زیادی دارد باید از دارو استفاده شود. این روش هزینه کمتری دارد و به سگ های ماده آسیبی نمی زند. این پیشنهاد را به دانشگاه علوم پزشکی داده ایم که از این روش جهت عقیم سازی شود.

تاکید وزارت کشور بر عقیم سازی سگ های ولگرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید وزارت کشور بر عقیم سازی سگ های ولگرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید وزارت کشور بر عقیم سازی سگ های ولگرد"، کلیک کنید.