تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

سیپکس/خراسان شمالی در دیداری در قالب طرح ملی «یاد یار» با حضور مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان شمالی و امام جمعه موقت بجنورد، رییس دانشگاه جامع پیام نور استان، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی و … از خانواده شهید سید مصیب لنگری تجلیل شد.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی، مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خراسان شمالی در این دیدار اظهار کرد: به برکت خون شهدا، رهبری های امام راحل و مقام معظم رهبری، امروز اسلام در دنیا عزت و عظمت یافته و همه مظلومان عالم چشم شان به اسلام و انقلاب است.

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

وی بیان کرد: شما می بینید امروز ایران از بزرگترین حامیان مردم مظلوم فلسطین است و همه مظلومان عالم چشم امیدشان به انقلاب و اسلام است. مردم مسلمان در منطقه بیدار شده و جبهه مقاومت تشکیل داده اند.

امام جمعه موقت بجنورد ادامه داد: روز به روز دشمنان اسلام و بشریت ضعیف تر می شوند و اسلام در جهان مطرح می شود و این به برکت خون شهدای پاک باخته است.

جاجرمی با اشاره به یاد و خاطر شهید دانشجو، سید مصیب لنگری، گفت: این شهید بزرگوار ارتباطی صمیمی با طلبه ها و حوزه ها داشت و از روحیه ای شاد و خونگرم برخوردار بود، از او خاطرات خوشی در ذهن مان هست، خوشا به حال آنها که رفتند و به شهادت رسیدند و از کشورشان، انقلاب شان و دین شان دفاع کردند و هم خود و هم خانواده های شان در دنیا و آخرت عزت دارند.

حجت الاسلام حمیدرضا طیبی نسب، رییس دانشگاه جامع پیام نور خراسان شمالی نیز در این دیدار اظهار کرد: شهدا به ویژه دانشجویان شهید، الگوهایی ارزشمند برای جامعه اند که نسل امروز به این چراغ راه و به این سیره و روش نیاز دارد.

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

وی ادامه داد: بصیرت افزایی، نیاز جامعه به ویژه جوانان و قشر دانشجو است و سیره شهدا بهترین الگو برای پاسخ به این نیاز است.

او گفت: سیره دانشجو یعنی ترکیب ایمان و علم و عمل که درس امروز دانشجویان و دانشگاهیان باید همین الگو باشد.  

الهام آزادزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز در این دیدار اظهار کرد: از خودگذشتگی شهدا سبب شده است تا به عنوان یک نماد زنده از عظمت و عزت انسانی در تاریخ جاودانه شوند. به ویژه شهدای دانشجو با ترکیب علم و ایثار و ایمان در این زمینه پیشرو بوده اند و همواره این ارزش باید در جامعه ساری و جاری باشد.

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

وی گفت: دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته جامعه وظیفه سنگینی برعهده دارند و شایسته است با الگوگیری از راه شهدا به خوبی در این زمینه ایفای نقش کنند.

در این دیدار، مادر شهید والامقام سید مصیب لنگری به بیان خاطراتی از زندگی شخصی، اخلاق و منش شهید پرداخت.

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

شهید سید مصیب لنگری در سال 1346 در بجنورد پا به عرصه وجود نهاد. او علاقه شدیدی به تحصیل داشت، دوره ابتدایی و راهنمایی و متوسطه را در شهر بجنورد گذراند. در سال 1336 از دبیرستان همت بجنورد در رشته علوم تجربی فارغ التحصیل و سپس در رشته پزشکی دانشگاه شهید صدوقی یزد پذیرفته شد. در سال 1365 به صورت داوطلبانه بسیجی تحت عنوان بسیجی آرپی جی زن دسته اخلاص در گردان نصرالله لشکر 5 نصر آماده نبرد بی امان با دشمنان اسلام شد.

او ضمن تحصیل در دانشگاه به جبهه های حق علیه باطل شتافت و در عملیات کربلای 4 در مصاف با دشمنان اسلام به لقاءالله پیوست و پیکر پاکش در منطقه نبرد باقی ماند. سرانجام  پس از سال ها دوری و فراق از زیر خاک های خون گرفته شلمچه با روحی بلند به آغوش خانواده بازگشت و بر دوش امت اسلامی شهر و دیار تشییع، تجلیل و تکریم شد.

طرح ملی «یاد یار» که به تجلیل از شهدای دانشجو و شهدای عرصه علم و فناوری می پردازد، توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و واحدهای جهاد دانشگاهی در سراسر کشور برگزار می شود.

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

پایان خبر سیپکس

تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در طرح ملی «یاد یار»"، کلیک کنید.