تحرکات آمریکا در نیجر از بیم حضور روسیه در ساحل

تحرکات آمریکا در نیجر از بیم حضور روسیه در ساحل

یک مقام امنیتی نیجر روز جمعه گفت نظامیان آمریکایی در پی استقرار نیروهای روس در پایگاهی که نیروهای ایالات متحده در آن قرار دارند، آمادگی رزمی خود را افزایش داده اند.

به گزارش سیپکس، یک مقام آمریکایی روز پنج شنبه گفت که نیروهای روسیه در نیجر در پایگاه نظامیان آمریکا مستقر شده اند؛ اما تقسیم نیروها به نحوی است که آن ها به سربازان آمریکا دسترسی ندارند.

این مقام آمریکایی گفت: «روس ها در مجموعه ای مجزا مستقر هستند و به نیروها و تجهیزات آمریکایی دسترسی ندارند. ما به نظارت بر این وضعیت ادامه داده و تمامی اقدامات لازم و پیشگیرانه را برای تضمین امنیت نیروها، تجهیزات و تاسیسات آمریکایی به کار می گیریم.»

یک مقام نیجر در این رابطه گفت که نیروهای آمریکایی در پی استقرار نیروهای روس در این پایگاه آمادگی رزم خود را افزایش داده اند.

وی عنوان کرد که نیروهای آمریکایی با کلاه خود و جلیقه ضدگلوله در پایگاه حرکت می کنند و به شدت نگران هستند.

در دوازدهم آوریل اعلام شد متخصصین نظامی روسیه به نیجر رفتند تا در مبارزه با تروریسم به نیروهای نظامی این کشور تعلیم دهند.  

پس از کودتا در این کشور واقع در منطقه ساحل آفریقا، حاکمان جدید آن به سرعت گام هایی برای قطع روابط نظامی با کشورهای غربی، به ویژه فرانسه و آمریکا برداشته و به روسیه نزدیک تر شده اند.

شورای نظامی حاکم بر نیجر حضور آمریکا را «غیرقانونی» اعلام کرد و عملیات های پنتاگون در این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

فصل حضور نظامی آمریکا در نیجر به پایان رسیده است و نیروهای نظامی روسیه وارد نیجر شده اند.

پایان خبر سیپکس

تحرکات آمریکا در نیجر از بیم حضور روسیه در ساحل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحرکات آمریکا در نیجر از بیم حضور روسیه در ساحل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحرکات آمریکا در نیجر از بیم حضور روسیه در ساحل"، کلیک کنید.