تغییر مسیر سکه و طلا در هفته ای که گذشت/ کاهش 1.5 میلیون تومانی حباب سکه

تغییر مسیر سکه و طلا در هفته ای که گذشت/ کاهش 1.5 میلیون تومانی حباب سکه

در طول هفته ای که گذشت، روند بازار سکه و طلا نشان می دهد که روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی، بازار داخل را نیز تحت تاثیر قرار داده و پس از یک تا پنج درصد نوسان (افزایشی و کاهشی) در نرخ ارز سبب شده که طلا روند صعودی خود را ادامه دهد، اما حباب سکه حدود 1.5 میلیون تومان تخلیه و انواع قطعات سکه در مسیر کاهشی طی مسیر کنند.

نادر بذرافشان-رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران- در گفت وگو با سیپکس، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: طی هفته ای که گذشت، در مجموع شاهد 18 دلار افزایش هر اونس طلا در بازارهای جهانی بودیم که در حال حاضر 2347 دلار هر اونس جهانی طلا قیمت دارد. از سوی دیگر بازار داخل نیز با نوسان نرخ ارز همراه بود و شاهد یک تا پنج درصد نوسان نرخ ارز در داخل بودیم.

وی افزود: در مجموع یک هفته اخیر، بازار داخل نیز تحت تاثیر نوسان چشمگیر بازار جهانی قرار گرفت و روندی صعودی برای قیمت طلا رقم زد؛ از سوی دیگر اما سبب شد که قیمت سکه (محاسبه میزان طلای سکه) به قیمت واقعی نزدیکتر و حباب آن کمی تخلیه شود. در مجموع این هفته حباب سکه یک میلیون و500 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

این مقام صنفی اعلام کرد: هر مثقال طلای 17 عیار با 218 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) به 15 میلیون و 942 هزار تومان رسید. هر گرم طلای 18 عیار نیز با 51 هزار تومان افزایش بها در پایان هفته به سه میلیون و 682 هزار تومان به ازای هر گرم رسید و مبنای معاملات طلا قرار گرفت.

به گفته بذرافشان، برخلاف روند صعودی قیمت ها در بازار طلا که تحت تاثیر نوسان افزایشی قیمت طلا در بازارهای جهانی بود، روند قیمت ها در بازار سکه داخل، روندی نزولی بود. بگونه ای که هر قطعه سکه تمام طرح جدید با 800 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته، در آخرین معاملات هفته، 43 میلیون و 500 هزار تومان تعیین قیمت شد. سکه تمام طرح قدیم نیز با یک میلیون و 400 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته به 40 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: نیم سکه و ربع سکه هریک در مجموع یک هفته اخیر با یک میلیون تومان کاهش بها روبرو شده و در پایان هفته به ترتیب 26 میلیون و 800 هزار تومان (نیم سکه) و 16 میلیون و 800 هزار تومان (ربع سکه) قیمت داشتند سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز با 800 هزار تومان کاهش در پایان هفته به هفت میلیون و 200 هزار تومان رسید.

وی گفت: همانطور که اشاره شد، حباب سکه با یک میلیون و 500 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات پایانی هفته در محدوده هفت میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت.

پایان خبر سیپکس

تغییر مسیر سکه و طلا در هفته ای که گذشت/ کاهش 1.5 میلیون تومانی حباب سکه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر مسیر سکه و طلا در هفته ای که گذشت/ کاهش 1.5 میلیون تومانی حباب سکه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر مسیر سکه و طلا در هفته ای که گذشت/ کاهش 1.5 میلیون تومانی حباب سکه"، کلیک کنید.