توسعه همکاری های پلیسی ایران و ژاپن

سردار رادان خبر داد؛

توسعه همکاری های پلیسی ایران و ژاپن

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: توسعه و روابط دوجانبه و گسترش همکاری های پلیسی نیاز هر دو کشور ایران و ژاپن به ویژه در عرصه مبارزه با موادمخدر است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، سردار احمدرضا رادان در دیدار با سفیر ژاپن در ایران اظهار داشت: ایران آمادگی دارد همکاری گسترده ای خصوصاً در موضوعات پلیسی و انتظامی با کشور دوست ژاپن داشته باشد.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: توسعه و روابط دوجانبه و گسترش همکاری های پلیسی نیاز هر دو کشور ایران و ژاپن به ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: قانون گریزی آمریکا جنایت های گسترده ای در کشورهای مختلف در پی داشته است و ایران در کودتای 28 مرداد و حمله آمریکا و زمین گیری آنها در صحرای طبس و نیز حمله به ناکازاکی و هیروشیما بخشی از جنایت های آمریکاست که مردم بسیاری از دو کشور کشته شدند و اینها دلایلی برای عدم اعتماد ما به آمریکایی هاست.

وی آمریکا را کشوری عنوان کرد که برای اهداف خود از قوانین استفاده و در جایی مثل غزه قانون را نادیده می گیرد و این گونه با بمب های ارسالی خود برای صهیونیست ها منجر به کشته شدن بیش از 30 هزار نفر انسان بی گناه می شود.

سردار رادان در ادامه خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با تقدیم شهدای زیادی در راه مقابله با مواد مخدر برای جلوگیری از آسیب های این مواد در سراسر دنیا پرچم دار این حوزه می باشد و این در حالی است که اگر ایران این مقابله ها را انجام نمی داد مشخص نبود چه بر سر مردم اروپا می آمد.

وی ادامه داد: اروپایی ها خود اذعان دارند که اگر اقدامات جمهوری اسلامی ایران نبود اروپا از گزند آسیب های مواد مخدر در امان نمی ماند و با این حال آنها در زمینه مبارزه با مواد مخدر نیز ما را تحریم می کنند.

سردار رادان خاطرنشان کرد: امروز دنیا از نظام یک قطبی و دوقطبی خارج شده و ما معتقدیم که ژاپن نیز با توجه به ظرفیت های موجود باید جایگاه خود را در این نظم نوین جهانی ارتقا دهد.

فرمانده کل انتظامی کشور در پایان با بیان اینکه به سهم خودم در ارتقای روابط دوجانبه در هر سطحی میان دو کشور تلاش خواهم کرد، افزود: این مهم در دیدگاه نخست وزیر ژاپن وجود دارد که روابط باید گسترش یابد و ما نیز در ایران برای کشور دوست ژاپن احترام خاصی قایلیم و به دنبال گسترش روابط دیپلماتیک هستیم.

ژاپن فناوری های به روز برای مقابله با مواد مخدر در اختیار ایران قرار می دهد

در ادامه این دیدار سفیر ژاپن در ایران نیز در سخنانی شهادت رییس جمهور و جمعی از همراهان وی را به سردار رادان تسلیت گفت و اظهار داشت: به عنوان نماینده کشور در این مراسم حضور داشتم و شاهد جمعیت اندوهگین مردم کثیری در این مراسم بودم.

وی در ادامه از آمادگی کامل این کشور برای انتقال فناوری های مورد نیاز ایران برای مقابله با مواد مخدر به کشورمان خبر داد و گفت: موضوع مواد مخدر مربوط به یک کشور خاص نیست و ضررهای آن برای تمام مردم دنیا می باشد و بر این مبنی آماده ایم تا همکاری های خود در این زمینه را گسترش دهیم.

وی افزود: کشور ژاپن از دیرباز به دنبال گسترش روابط با ایران در تمامی زمینه ها بوده است و در این میان تحریم های آمریکا سبب شده روابط اقتصادی و سیاسی آن گونه که انتظار می رود نباشد.

سفیر ژاپن در ایران افزود: کشور ژاپن از اهمیت مقابله کشور ایران با مواد مخدر آگاه است و بر این مبنا آمادگی دارد تا در این زمینه هرچه بیشتر همکاری داشته باشد.

وی در پایان از سردار رادان برای سفر به کشور ژاپن و ارتقا تعاملات و همکاری های پلیسی با این کشور دعوت به عمل آورد.

توسعه همکاری های پلیسی ایران و ژاپن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توسعه همکاری های پلیسی ایران و ژاپن" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توسعه همکاری های پلیسی ایران و ژاپن"، کلیک کنید.