توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی

توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی

آفتاب نیوز :

کسانی که حساسیت فصلی دارند، در فصل بهار به علت افزایش میزان غبار و گرده گیاهان و هاگ قارچ ها در هوا، با انواع و اقسام ناراحتی ها از جمله خارش پوست درگیر می شوند.

متخصصان بهداشتی به کمک این افراد آمده اند تا با ارایه راهنمایی های کاربردی برای تغییر در سبک پوشش به آن ها کمک کنند کمی از سختی های این مشکل بکاهند.

یکی از اولین کارهایی که می توان انجام داد، این است که به محض رسیدن به خانه لباستان را عوض کنید تا گرده های معلق در هوا را که به الیاف لباس چسبیده اند،  با خود به اتاق نشیمن و اتاق خواب منتقل نکنید.

رد شدن از زیر درختان پرشکوفه یا قرار گرفتن در معرض نسیم بهاری هم می تواند موها را پر از گرده و غبار کند. بنابراین پوشاندن سر با کلاه یا سربند کمک می کند این گرده ها را با خود تا روی بالشتتان نبرید. همچنین دوش گرفتن هم می تواند به خلاص شدن از شر گرده های حساسیت زا کمک کند.

اگر لباس های شسته شده را در هوای آزاد پهن می کنید، توصیه می شود این کار را در ابتدای روز یا هنگام عصر انجام ندهید، زیرا در این زمان ها میزان گرده های معلق در هوا به بالاترین حد می رسد.

به گزارش ایندیپندنت، لباس یکی از عوامل اصلی ورود غبارهای حساسیت زا به فضاهای بسته مانند خانه،  محل کار یا فضاهای عمومی است. البته شستشو با آب و مواد شوینده اکثر گرده ها را از پارچه پاک می کند اما اگر شرایط شست وشوی هرروزه فراهم نیست، باید لباس های بیرون را در مکانی محافظت شده (مانند کمد لباس جداگانه) نگه داشت.

توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی"، کلیک کنید.