توصیه های پلیس فتا درباره «همستر»

توصیه های پلیس فتا درباره «همستر»

پلیس فتا درباره استفاده از بازی «همسترکامبت» و خطرات احتمالی ناشی از آن توصیه هایی را به کاربران ارایه کرد.

به گزارش سیپکس، سرهنگ پاشایی درباره بازی همستر که این روزها بسیار فراگیر شده است؛ گفت: چنین بازی برای اولین بار است که در دنیا فراگیر شده و منبع آن مشخص نیست به همین دلیل هیچ کارشناس داخلی و خارجی نسبت به آن خوشبینی کامل ندارد. مسیولان این بازی اعلام کرده اند که در بستر بلاک چین، این رمز ارز را ایجاد می کنند و در صرافی ها نیز قابل نقد کردن است اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است. 

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا با اشاره به تفاوت این بازی با نایت کوین ادامه داد: در بازی همستر تاکنون 116 تا 120 میلیون نفر حضور پیدا کرده اند اما در نایت کوین، تنها 25 میلیون نفر بازی کرده اند. با افزایش تعداد بازی کنندگان یعنی تعداد مرزها و در عین حال تعداد فروشندگان نیز افزایش پیدا می کند. از آنجایی که هنوز هیچ فرد یا کشوری مسیولیت این بازی را قبول نکرده و هنوز هیچ رمزارزی نقد نشده است، این موضوع باعث می شود تا به این مسیله شک کنیم. 

وی با بیان اینکه تاکنون چند شکایت درباره این بازی به ثبت رسیده است؛ ادامه داد: درباره خود این بازی هنوز مسیله خاصی پیش نیامده؛ اما 18 پرونده در پلیس فتا تشکیل شده است که عده ای در تلگرام و اینستاگرام تبلیغ فروش رمزهای این بازی را کرده و این گونه از مردم کلاهبرداری کرده اند.

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: رمرز ارزها بازار جدیدی اند که هنوز در کشور ما قوانین مربوط به آن مشخص نیست و شکایات زیادی در این باره در مراجع قضایی به ثبت رسیده است. 

وی به کاربران این بازی هشدار داد: در گذشته شاهد بودیم که این فضاها توسط مجرمان سایبری مورد سوءاستفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال آنها در پلتفرم های مختلف یک حساب کاربری و کانال با اسم و عکس این بازی ایجاد می کنند و خود را به زبان انگلیسی، پشتیبان این بازی معرفی می کنند و در همین بستر می توانند به بهانه افزایش تعداد سکه ها، از مردم پول دریافت کرده و سر آنها را کلاه بگذارند. 

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد: همچنین ممکن است این کلاهبرداران حساب ها و کیف پول های ارز دیجیال کاربران را هک کرده و پول های آنان را بدزدند. در این بازی، هنوز اطلاعاتی درباره این کیف پول ها و صرافی ها ارایه نشده است و اگر واقعا قرار باشد پولی برای بازی کنندگان واریز شود، روش آن به صورت رسمی معرفی و اعلام نشده و نمی توان به آن اعتماد کرد.

پاسایی گفت: باید به این مسیله توجه کرد که این برنامه در تلفن همراه افراد نصب می شود و به اطلاعات تلفن همراه آنان دسترسی پیدا می شود و به همین راحتی می تواند اطلاعات بانکی و شخصی افراد را سرقت کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد: به هموطنان توصیه می کنیم اگر قصد استفاده از این بازی را دارند تنها به آن به چشم بازی و سرگرمی نگاه کنند و به دنبال کسب درآمد از آن نباشند.

پایان خبر سیپکس 

توصیه های پلیس فتا درباره «همستر»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه های پلیس فتا درباره «همستر»" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه های پلیس فتا درباره «همستر»"، کلیک کنید.