تکلیف لیست خروجی استقلال مشخص شد!

تکلیف لیست خروجی استقلال مشخص شد!

آفتاب نیوز :

استقلال به سمت قهرمانی در لیگ بیست و سوم قدم برمی دارد و هنوز نمی توان با قاطعیت گفت شاگردان جواد نکونام حتماً قهرمان این مسابقات خواهند شد یا قطعاً رقابت را به پرسپولیس واگذار می کنند. در چنین شرایطی، اما به هرحال استقلال باید آینده نگری هم داشته باشد و اگرچه تمام نگاه ها معطوف به هفته های باقیمانده رقابت های لیگ برتر است، ولی طبق قاعده استقلال و سایر تیم ها از همین حالا باید کار خودشان برای فصل آینده را استارت بزنند، چون با هر نتیجه ای که در این فصل بگیرند، به هر حال فوتبال همچنان ادامه دارد و توقف نمی شود. یکی از مهم ترین مسایلی که باید مد نظر استقلالی ها باشد بحث یارگیری برای فصل آینده است. نکته بسیار مهمی که غافل شدن از آن لطمه بزرگی به آبی پوشان وارد خواهد کرد.

تصمیم قطعی نکونام

با توجه به شناختی که از جواد نکونام داریم، قطعاً هیچکس غیر از خود او برای تیمی که سرمربیگری اش را بر عهده دارد بازیکن نمی گیرد بنابراین فهرست نفرات مد نظرش در لیگ بیست و چهارم را با مشورت اعضای کادر فنی انتخاب می کند، اما لیست نفرات کنونی استقلال به گونه ای است که آبی ها حتماً باید ابتدا تعدادی بازیکن را از جمع نفرات خودشان کنار بگذارند و پس از آن سراغ جذب مهره های تازه نفس بروند. قرارداد تعداد قابل ملاحظه ای از بازیکنان کنونی استقلال در پایان همین فصل تمام می شود و این حق طبیعی جواد نکونام یا هر سرمربی دیگری است که در مورد ماندن یا رفتن آن ها نظر بدهد. طبق شنیده های ما، با توجه به حساسیت بسیار زیاد رقابت های لیگ برتر، جواد نکونام تا آخرین روز مسابقات یعنی زمان جدال با پیکان در هفته سی ام این رقابت ها هیچ فهرستی را تحت عنوان لیست مازاد در اختیار باشگاه قرار نمی دهد تا موجب برهم خوردن تمرکز بازیکنان و کاهش انگیزه آن ها نشود. از سوی دیگر شنیده ایم خود باشگاه نیز تاکید دارد تا قبل از پایان بازی ها کوچک ترین مذاکره ای برای تمدید قرارداد صورت نگیرد، چون اگر خبرش به گوش بازیکنان برسد، در تیم حاشیه ایجاد می شود بنابراین لیست بازیکنانی که فصل آینده در پازل تاکتیکی جواد نکونام قرار ندارند قبل از بازی با پیکان در اختیار باشگاه گذاشته نمی شود و خبری از مذاکره نخواهد بود.

داستان نیمکت

البته جدا از بحث لیست مازاد، خود نیمکت استقلال هم داستان جداگانه ای دارد. اگرچه جواد نکونام با استقلال قرارداد بلند مدت دارد، اما به خوبی می دانیم که این قرارداد ها در فوتبال ایران قابل فسخ است و نمونه بارز آن فرهاد مجیدی بود که با وجود داشتن قرارداد سه ساله با استقلال، بلافاصله پس از قهرمان کردن این تیم در لیگ بیست و یکم از جمع آبی ها جدا شد و به امارات رفت بنابراین اگر نکونام نخواهد با استقلال کار کند یا کادر مدیریتی باشگاه تصمیم دیگری بگیرند، قضیه قابل فسخ خواهد بود. اختلاف میان جواد نکونام و علی خطیر چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد و حتی اگر استقلال در این فصل قهرمان شود بعید به نظر می رسد مشکلات این دو نفر به طور کامل قابل حل شدن باشد بنابراین قبل از روشن شدن تکلیف لیست مازاد ابتدا باید ببینیم سرنوشت مدیرعامل و سرمربی استقلال در فصل آینده چه می شود.

تکلیف لیست خروجی استقلال مشخص شد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکلیف لیست خروجی استقلال مشخص شد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکلیف لیست خروجی استقلال مشخص شد!"، کلیک کنید.