تیم ملی والیبال زنان ویتنام قهرمان شد/ ایران در رده ششم – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

تیم ملی والیبال زنان ویتنام قهرمان شد/ ایران در رده ششم - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سیپکس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سومین دوره مسابقات والیبال چلنج کاپ زنان 2024 آسیا که از روز چهارشنبه دوم خرداد در فیلیپین آغاز شده بود، امروز (چهارشنبه نهم خرداد) با قهرمانی ویتنام به پایان رسید.

تیم های ملی والیبال زنان قزاقستان و ویتنام در دیدار نهایی این مسابقات به مصاف یکدیگر رفتند و ویتنام مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات با شکست حریف عنوان قهرمانی را دوباره به دست آورد.

تیم قزاقستان در سه ست متوالی این مسابقه با نتایج 25 بر 20، 25 بر 22 و 25 بر 22 نتیجه را واگذار کرد تا به نایب قهرمانی اکتفا کند.

در مسابقه رده بندی نیز تیم فیلیپین میزبان این رقابت ها سه بر صفر استرالیا را شکست داد و به مقام سومی رسید.

تیم ملی والیبال زنان ایران نیز با دو پیروزی برابر چین تایپه و هنگ کنگ و چهار شکست مقابل هند (دوبازی)، استرالیا و فیلیپین به کار خود در این رقابت ها پایان داد و در جایگاه ششم قرار گرفت.

نتایج آخرین روز این رقابت ها به قرار زیر است:

نتایج امروز:

اندونزی 3 – هنگ کنگ صفر (25 بر 15، 25 بر 19 و 25 بر 20)

هند 3 – ایران صفر (25 بر 17 ،25 بر 16 و 25 بر 11)

فیلیپین 3 – استرالیا صفر (25 بر 23 ،25 بر 15 و 25 بر 7)

ویتنام 3 – قزاقستان صفر (25 بر 20 ،25 بر 22 و 25 بر 22)

رده بندی نهایی مسابقات والیبال چلنج کاپ 2024 زنان آسیا به قرار زیر است:

1- قزاقستان – ویتنام

2- قزاقستان – ویتنام

3- فیلیپین

4- استرالیا

5_ هند

6- ایران

7- اندونزی

8-هنگ کنگ

9- چین تایپه

10-سنگاپور

دومین دوره مسابقات والیبال چلنج کاپ زنان آسیا از 28 خرداد تا چهار تیر سال 1402 با حضور 11 تیم به میزبانی اندونزی در شهر گریسک برگزار شد و تیم ملی والیبال زنان ایران برای نخستین بار در این مسابقات شرکت کرد به مقام پنجمی دست یافت.

تیم ملی والیبال زنان ایران با کسب مقام پنجمی موفق به ثبت رکورد تازه ای شد. این تیم از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در 15 دوره رقابت های قهرمانی زنان آسیا (7 دوره)، جام کنفدراسیون آسیا (6 دوره) و چلنج کاپ آسیا (دو دوره) شرکت کرده است و بهترین رتبه اش به جایگاه ششم در سال 2016 و در مسابقات AVC CUP برمی گردد که امسال نیز در چلنج کاپ ششم شد.

در سال 2023 تیم های ویتنام، اندونزی، چین تایپه و هند مقام های اول تا چهارم این رقابت ها را به دست آوردند.

تیم ملی والیبال زنان ویتنام قهرمان شد/ ایران در رده ششم – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیم ملی والیبال زنان ویتنام قهرمان شد/ ایران در رده ششم – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیم ملی والیبال زنان ویتنام قهرمان شد/ ایران در رده ششم – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.