جمشیدیان: بازی های استقلال ساده تر از پرسپولیس نیست/ اورونوف تاثیرگذارترین بازیکن نیم فصل دوم است

جمشیدیان: بازی های استقلال ساده تر از پرسپولیس نیست اورونوف تاثیرگذارترین بازیکن نیم فصل دوم است

بازیکن سابق استقلال گفت: استقلال تا پایان فصل بازی های ساده تری از پرسپولیس ندارد.

احمد جمشیدیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، درباره ادامه رقابت استقلال و پرسپولیس برای تصاحب جام قهرمانی بیست و سومین دوره لیگ برتر اظهار کرد: از ابتدای فصل پیش بینی می کردیم که کورس قهرمانی مربعی میان تیم های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور دارد که یک مثلث قوی تر را تیم های استقلال، پرسپولیس و سپاهان ایجاد می کنند. مثل فصول قبل چنین اتفاقی افتاد و نیازی نبود تا منتظر معجزه یا اتفاق خاصی از سوی تیم دیگری باشیم. سپاهان هفته هاست که تبدیل یه تیمی معمولی شده و نتوانست در کورس بماند. مثل فصل قبل عملکرد بسیار خوبی از ابتدای نیم فصل دوم داشت و فاصله خود را با استقلال که تنها تیم یکنواخت این فصل بود جبران کرد.

استقلال بازی های ساده تری از پرسپولیس ندارد

وی ادامه داد: استقلال از هفته اول با یک شیب ملایم صعودی حرکت می کند، در مقاطعی پرسپولیس، سپاهان و تراکتور از خود افت نشان دادند، اما روند رو به رشد استقلال تغییری نکرد. یکی از زیباترین فصول را می بینیم و رقابت پایاپای برای قهرمانی، معمولاً رقابت برای قهرمانی میان پرسپولیس و سپاهان یا استقلال و سپاهان بود ولی امسال بیست استقلال و پرسپولیس است که رقابت جذاب تری است. اصلاً نمی توان پیش بینی کرد کدام تیم قهرمان می شود، چون احتمال بروز هر نتیجه ای ممکن است. استقلال برای بردن کارش سخت تر است، چون تیم هایی برای این تیم ایجاد دردسر کردند که در نیمه پایینی جدول جای دارند یا مدعی قهرمانی نبوده و نبوده اند. برابر هوادار، صنعت نفت، ذوب آهن، شمس آذر و استقلال خوزستان کارش گره خورده، استقلال برای بردن مشکل دارد ولی برای نباختن تیمی فوق العاده است؛ بنابراین نمی توان به این موضوع توجه کرد که استقلال روی کاغذ بازی های ساده تری از پرسپولیس دارد.

احتمال از دست دادن امتیاز پرسپولیس و استقلال وجود دارد

بازیکن سابق استقلال افزود: اصلاً نباید به جایگاه تیم ها توجه کرد. صنعت نفت آبادان برابر مس رفسنجان که در نیم فصل دوم با سرمربیگری محرم نویدکیا بازنده نشد بود، به پیروزی رسید. استقلال خوزستان در خانه سپاهان به تساوی رسید. به نظرم هر اتفاقی ممکن است در این چهار هفته پایانی بیفتد. بهترین کار را جواد نکونام می کند، تیم او هفته به هفته پیش می رود، با وجود اینکه امکان داشت با عدم پیروزی مقابل تراکتور صدر جدول را از دست بدهد، اما ترجیح داد تا با یک امتیاز از تبریز بازگردد و با ریسک پذیری برای کسب 3 امتیاز کل امتیاز بازی را از دست ندهد. منتظر ماند تا پرسپولیس برابر سپاهان امتیاز از دست بدهد. در هفته پیش رو هم هر دو تیم با تیم های پایین جدولی بازی دارند و تا پایان فصل احتمال آنکه پرسپولیس و استقلال هر دو امتیاز از دست بدهند وجود دارد و اصلاً نمی توان تشخیص داد که کدامیک از آنها در پایان فصل به قهرمانی می رسد.

اورونوف سبک بازی پرسپولیس را تغییر داده است

جمشیدیان در واکنش به این موضوع که اوستون اورونوف و جلال الدین ماشاریپوف به عنوان عامل اصلی کسب امتیاز پرسپولیس و استقلال شناخته می شوند، تصریح کرد: فوتبال ازبکستان خود را به ما نزدیک کرده و تیم ملی این کشور هم در جام ملت های آسیا عملکرد خوبی داشت. نسل خیلی خوبی را هم در رده امید ها معرفی کرده و آینده روشنی دارد. در دیدار رفت انتخابی جام جهانی هم برابر تیم ملی کشورمان به تساوی 2 بر 2 رسید. از طرفی ماشاریپوف و اورونوف، ستاره های تیم ملی ازبکستان هستند. طبیعی است در لیگ برتر ایران هم در میان خوب ها باشند. خصوصاً اورونوف که تا اینجا تاثیرگذارترین بازیکن نیم فصل دوم لیگ برتر بوده، یکی از دلایل نتایج بهتر پرسپولیس هم اورونوف بوده نه اینکه سبک بازی اوسمار تاثیرگذار بوده باشد. اورونوف به تنهایی سبک بازی پرسپولیس را تغییر داده است.

جمشیدیان: بازی های استقلال ساده تر از پرسپولیس نیست/ اورونوف تاثیرگذارترین بازیکن نیم فصل دوم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جمشیدیان: بازی های استقلال ساده تر از پرسپولیس نیست/ اورونوف تاثیرگذارترین بازیکن نیم فصل دوم است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جمشیدیان: بازی های استقلال ساده تر از پرسپولیس نیست/ اورونوف تاثیرگذارترین بازیکن نیم فصل دوم است"، کلیک کنید.