جوی آرام در اکثر نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

جوی آرام در اکثر نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیپکس، طبق پیش بینی کلی بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی، امروز یکشنبه (16 اردیبهشت) در برخی مناطق شمال غرب، غرب ارتفاعات البرز مرکزی، شرقی و شرق سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

دوشنبه (17 اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی به کشور در بیشتر مناطق واقع در نیمه غربی کشور رگبار و رعد و برق وزش باد شدید و در برخی نقاط بارش تگرگ پیش بینی می شود؛ البته بیشینه این بارش در کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، زنجان و گیلان خواهد بود.

سه شنبه (18 اردیبهشت) در برخی مناطق واقع در نیمه شمالی کشور و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی البرز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

چهارشنبه (19 اردیبهشت) در استان های ساحلی دریای خزر مناطقی از شمال غرب، شمال شرق و بخش هایی از مرکز؛ پنج شنبه (20 اردیبهشت) در شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر و برخی نقاط شمال غرب کشور بارش رخ می دهد.

براساس این گزارش، امروز و فردا در شمال غرب، جنوب شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و جنوب غرب در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

امروز شرق دریای عمان و غرب دریای خزر دوشنبه شرق دریای عمان و غرب خلیج فارس مواج است.

هشدار زرد هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع شنبه: 1403/02/15

زمان پایان سه شنبه: 1403/02/18

نوع مخاطره: رگبار باران رعد و برق وزش باد شدید موقت گردوخاک با احتمال تگرگ در نقاط مستعد

منطقه اثر:

شنبه 1403/02/15: نیمه غربی فارس، بوشهر، غرب هرمزگان و خراسان جنوبی

یک شنبه 1403/02/16: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، شمال سمنان و شمال ایلام.

دوشنبه 1403/02/17: گیلان، مازندران، قزوین، تهران، البرز، همدان، مرکزی، لرستان، ایلام، خوزستان کهگیلویه و بویراحمد چهار محال و بختیاری، بوشهر، شمال غرب فارس، ارتفاعات استان های سمنان، گلستان و غرب اصفهان.

سه شنبه 1403/02/18: آذربایجان شرقی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، تهران، البرز، سمنان، قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، همدان مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، شمال غرب فارس، شرق اصفهان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر احتمال جاری شدن روان آب احتمال تگرگ وزش باد نسبتاً شدید لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها احتمال خسارت به سازه های موقت احتمال خسارت به نهال درختان آسیب پذیر و محصولات باغی و زراعی

توصیه: احتیاط در سفرهای بین شهری عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها احتیاط در فعالیت های کوهنوردی خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع اطمینان از استحکام سازه های موقت لایروبی کانال ها و آب روها با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی محافظت از دپوهای گندم و غلات برداشت شده در برابر بارش.

هشدار زرد هواشناسی؛ افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا

زمان شروع ظهر یکشنبه 1403/02/16:

زمان پایان سه شنبه 1403/02/18:

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای در محدوده 26 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا 1٫5 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان بویژه در ساعات بعد از ظهر و شب.

همچنین براساس این هشدار، افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای در محدوده 28 نات و بالاتر افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از 1٫5 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر روزهای دوشنبه و سه شنبه.

منطقه اثر:

یکشنبه 1403/02/16: مناطق دور از ساحل استان خوزستان و مناطق ساحلی استان هرمزگان در خلیج فارس و تنگه هرمز.

دوشنبه 1403/02/17:

سه شنبه 1403/02/18: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان، بوشهر، تنگه هرمز و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در دریای عمان.

اثر مخاطره: احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک قایق های صیادی و نیمه سنگین اختلال در فعالیت های دریایی فراساحلی بویژه سکوهای نفتی.

توصیه: منع شنا منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی.

جوی آرام در اکثر نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جوی آرام در اکثر نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جوی آرام در اکثر نقاط کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.