حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است/ برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم 

حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است/ برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم 

به گزارش خبرگزاری سیپکس، جک لی، مدیرعامل شرکت مدیران خودرو دل یک نشست خبری به منظور مشکل ایجاد شده برای اکسل عقب خودروی ایکس 55 پرو و فراخوان اعلام شده از سوی این شرکت، گفت: این مشکل مربوط به ساپلایر بوده، در برخی از کشورها مانند مکزیک و آفریقای جنوبی هم شاهد این مشکلات بودند. در هر کشور با توجه به میزان وجود ریسک، دستورالعمل های فراخوان داده شده است.

وی افزود: ایکس 55 پرو مدل پر فروشی در برزیل، روسیه، ترکیه و غیره پر فروش بوده و تونسته اعتماد مخاطبین رو کسب کند.

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو همچنین گفت: ایکس 55 پرو در بازار برزیل، به عنوان بهترین suv کامپکت شناخته شده است.

جک لی افزود: تمام خودروهای موجود در کارخانه بررسی می شوند و تمام مدل هایی که از این به بعد تحویل می دهیم قطعا بدون مشکل هستند.

جک لی در ادامه گفت: مشتریان اولین اولویت ما هستند، فارغ از این اتفاق، امنیت مشتریان اولین اولویت ما هست و اهداف ما بر همین اساس تعین می شود.

وی افزود: ما کمپین های مختلفی برای خدمات پس از فروش و باشگاه مشتریان داشتیم و همین نشان دهنده آن است که اولویت ما مشتریان هستند.

جک لی تصریح کرد: این اتفاقات ناخواسته در کشورها و شرکت های مختلفی رخ می دهد مانند موردی که برای هیوندای پیش آمد یا مرسدس بنز در ژاپن چند هزار خودرو را فراخوان کرد.

وی متذکر شد: قطعا تمرکز ما در آینده این هست که دقت فرایند کنترل کیفیت رو افزایش بدیم تا از اتفاقات مشابه جلوگیری کنند. مجدد می خواهم تاکید کنند که مشتریان نگران کیفیت محصولات مدیران خودرو نباشند زیرا کیفیت خط قرمز ما هست. این کیفیت توسط موسسات و رسانه های مطرح دنیا هم تایید شده است.

جک لی گفت: از تمام رسانه هایی که در این کنفرانس حاضر بودند تشکر می کنم، شرکت توجه بسیار زیادی به این اتفاق داشت و این موضوع برای ما بسیار اهمیت دارد، در روند توسعه شرکت در سال های گذشته، کیفیت و رضایت مشتریان اولویت ما بوده است.

وی افزود: شرکت میل به توسعه دارد و باعث می شود ما به صورت مداوم کسب تجربه کنیم و عملکرد خودمان را بهبود دهیم. میخواهم از تمامی مشتریان عذرخواهی کنم بابت این اتفاقی که رخ داد و شرکت مدیران خودرو در آینده قطعا کنترل کیفیت خود را افزایش خواهد داد.

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو تصریح کرد: همچنین می خواهم از این فرصت استفاده کنم و از شرکت استاندارد هم که در جهت بهبود روند به ما کمک کردند تشکر کنم. مطمین باشید که شرکت مدیران خودرو در آینده تمرکز بیشتری به رضایت مشتریان خواهد داشت و سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه خواهد کرد.

برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم

هانی هردانیان، مدیر بازاریابی برند ام وی ام شرکت مدیران خودرو در این نشست خبری عنوان کرد: شرکت مدیران خودرو وظیفه خود می داند که در خصوص اتفاقات اخیر پاسخگو باشد. دوستان رسانه ای بهتر از بنده می دانند که این اتفاقات در جهان رخ می دهد و شرکت های بزرگ مانند تویوتا و فورد هم درگیر داستان فراخوان هستند.

وی افزود: قصد ما این نیست که با این مثال اتفاقی که رخ داده را تقلیل دهیم، بلکه می خواهیم به نحوه عملکرد و بازخورد شرکت ها اشاره کنیم. این اتفاقات لاجرم رخ می دهد و اهمیت دارد که شرکت ها چه رویکردی نسبت به این اتفاقات دارند.

هردانیان تصریح کرد: شرکت مدیران خودرو بالغ بر 20 سال است که به عنوان یک شرکت خصوصی در کشور فعالت دارد، طبیعتا نقص هایی داشتیم و همواره به دنبال آن بودیم تا بتوانیم این ضعف ها را رفع کنیم.

وی متذکر شد: ما وظیفه خود می دانیم بدعتی در بازار ایران داشته باشیم و برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم، آن هم در حالی که نمونه کمی از چنین رفتارهایی از سمت شرکت های خودروساز وجود دارد. ما نمی خواهیم صرفا به اتفاقات بپردازیم، میخواهیم به رویکرد شرکت ها بپردازیم که آیا پاسخگو نیازهای مشتریان هستند؟ یا صرفا به دنبال فروش هستند؟

به دنبال افزایش بهبود کیفیت خدمات هستیم

احمد معروف خانی، مدیر خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو هم در ادامه گفت: مجموعه مدیران خودرو دارای 157 نمایندگی خدمات پس از فروش در سراسر ایران است که به خودروهای برند ام وی ام خدمت رسانی می کنند. روند رضایت و خدمت رسانی به مشتریان در حال ارتقا است، البته به این مقدار بسنده نمی کنیم و به دنبال افزایش بهبود کیفیت خدمات هستیم.

وی افزود: عملکرد نمایندگی ها به صورت لحظه ای بررسی می شود تا موارد مورد نیاز مشتریان برآورده شود.

مدیر خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو تصریح کرد: شرکت های خودروساز بزرگ بر اساس فرآیندهای نظارت بر محصولات خود نسبت به شناسایی نقاط ضعف و ریسک های محصولات خود و تولید قطعات تامین کنندگان خود به صورت مستمر اقدام می کنند و در صورت شناسایی ریسک در فرآیند مذکور نسبت به شناسایی میزان ریسک، تعیین اقدام اصلاحی و نحوه اجرای آن تصمیم می گیرند.

معروف خانی متذکر شد: شرکت مادر ما نیز براساس شناسایی ریسک در برخی از محموله های تامین کننده خود، نسبت به بررسی محصولات دستورالعمل بازنگری صادر کرد که شرکت مدیران خودرو نیز سریعا نسبت به ابلاغ و اجرای آن در سطح شبکه نمایندگان خود اقدام کرده است و از مورخ 27 فروردین 1403 به صورت عملیاتی در سطح نمایندگان اقدام کرد.

وی ادامه داد: مشکل پیش آمده تنها برای یک ساپلایر و در یک قطعه تولیدی آن است و به کل زنجیره محصولات شرکت بست داده نمی شود.

در همین حال معروف خانی، مدیر خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو گفت: طبق ابلاغیه فراخوان که خدمات پس از فروش با اولویت بالا در شبکه خدمات اجرا کرد، تمامی نمایندگان از 8 صبح تا 8 شب هفت روز هفته حتی در روزهای تعطیل در حال خدمت رسانی هستند. امنیت اولویت اول ماست و در صورت مشاهده هر گونه ریسک، قطعه اکسل به طور کامل تعویض می شود.

وی تصریح کرد: خودرو ایکس 55 پرو بسیار با کیفیت و ایمن است، این خودرو کمترین آمار مراجعه به خدمات پس از فروش ما را دارد. X55 پرو در تست های ایمنی معتبر دنیا مانند NCAP نمره بالایی دریافت کرد. این مدل سال گذشته از موسسه رتبه بندی معتبر J.D. Power به عنوان بهترین کراس اوور کامپت سال معرفی شد. این خودرو بسیار محبوب است و ما به تولید آن ادامه می دهیم.

معروف خانی یادآور شد: ما به نیمه مدت زمان فراخوان رسیدیم و تقریبا نصف خودروها را نیز بررسی کردیم. با این روند سرعت فراخوان و کیفیت آن را بسیار خوب ارزیابی می کنیم، البته به دنبال کیفیت بهبود این روند هستیم.

وی ادامه داد: حدود 30 هزار خودرو ایکس 55 پرو فراخوان داده شده اند، البته همه آنها دچار مشکل نیستند، تعداد کمی از این خودروها نیاز به تعویض اکسل دارند ولی با توجه به نگرانی مردم و خریداران تصمیم گرفتیم تمامی خودروها را فراخوان بزنیم.

وی متذکر شد: تامین.کننده ایکس 55 پرو با ایکس 22 پرو متفاوت بوده و مشکلی وجود ندارد، ویدیو منتشر شده در فضای مجازی رو بررسی کردیم. هیچ اطلاعاتی در سوابق خدمات پس از فروش مشتریان MVM وجود ندارد. در حال پیگیری برای یافتن اطلاعات مشتری و اطلاعات مربوط به حادثه هستیم. به محض دریافت اطلاعات موضوع را بررسی و اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

معروف خانی گفت: طبق اعلام شرکت مادر تعداد 2159 خودرو باید بررسی شوند، البته تمامی این خودروها دچار مشکل جدی نیستند ولی جزو پارت نامبرهایی هستند که باید بررسی شوند. در انتهای فراخوان جلسه ای خواهیم گذاشت و تعداد نهایی خودروهایی که اکسل آنها عوض شده اعلام می شوند.

وی عنوان کرد. این فراخوان در صورت نیاز تمدید پیدا می کند و تا آخرین ماشین حتما بررسی می شوند. ما از طریق پیامک هم اطلاع رسانی کردیم ولی از همین جا خواهش می کنم تمام دارندگان خودرو ایکس 55 پرو که هنوز بررسی نشده اند حتما به نمایندگی های پس از فروش ما مراجعه کنند.

در آینده واحد کنترل کیفیت شرکت افزایش پیدا می کند

طاهرلو، مدیر فنی مهندسی شرکت مدیران خودرو هم در این نشست گفت: این خودرو استانداردهای بین المللی و جهانی را کسب کرده است، سازمان استاندارد ایران برای ریشه یابی این مشکل و نفع تمامی شبهات، شماره گذاری این مدل را متوقف کرده است ولی بعد از رفع این مشکل، شماره گذاری ادامه پیدا می کند. مشکلی در طراحی این خودرو نداریم، این یک خطا در خط تولید یک ساپلایر بوده که ارتباطی به داخلی سازی خودروها ندارد.

وی عنوان کرد: این مشکل به دلیل خطا در خط تولید ساپلایر در خارج از کشور اتفاق افتاد. در فرایند تولید بررسی صحت تولید به صورت رندوم انجام می شود و واحد کنترل کیفیت متوجه این موضوع نشد.

طاهرلو تصریح کرد: طبیعتا در آینده واحد کنترل کیفیت شرکت افزایش پیدا می کند و به دنبال آن هستیم تا دیگر اجازه ندهیم مشکلی مشابه به این اتفاق تکرار شود.

223325

حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است/ برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است/ برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است/ برای رفع دغدغه خریداران فراخوان صادر کردیم "، کلیک کنید.