حماس پاسخ مقاومت به طرح آتش بس را تحویل قطر داد

حماس پاسخ مقاومت به طرح آتش بس را تحویل قطر داد

رییس دفتر سیاسی حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی پاسخ مقاومت به طرح پیشنهادی رژیم صهیونیستی برای مبادله اسرا را تحویل نخست وزیر قطر دادند.

به گزارش سیپکس، «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس و «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی پاسخ مقاومت به طرح پیشنهادی رژیم صهیونیستی برای مبادله اسرا را تحویل نخست وزیر قطر دادند.

به نوشته الجزیره، پاسخ ارایه شده مقاومت فلسطین، شامل اصلاحاتی در مورد طرح پیشنهادی رژیم صهیونیستی است تا این طرح آتش بس در غزه را نیز شامل شود.

بر اساس این گزارش، یکی دیگر از اصلاحات صورت گرفته، خروج کامل نیروهای اشغالگر از نوار غزه از جمله گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا است.

وزارت خارجه قطر نیز اعلام کرد قطر و مصر پاسخ حماس و گروه های مقاومت فلسطین به طرح پیشنهادی رژیم صهیونیستی برای آتش بس را دریافت کردند.

همزمان جنبش های حماس و جهاد اسلامی در بیانیه ای اعلام کردند که اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس و زیاد النخاله دبیرکل جهاد اسلامی در راس هییتی از این دو جنبش پاسخ گروه های مقاومت به طرح پیشنهادی برای آتش بس و مبادله اسرا را در دیدار با نخست وزیر قطر تحویل وی داده و آن را برای برادران مصری نیز ارسال کردند.

در این بیانیه مشترک آمده است: در پاسخ گروه های مقاومت منافع ملت فلسطین، ضرورت توقف کامل جنگ و خروج کامل نیروهای اشغالگر از نوار غزه در اولویت قرار گرفته است.

در ادامه بیانیه آمده که هییت فلسطینی با تکیه بر احساس مسیولیت ملی، آمادگی خود را برای تعامل مثبت برای دستیابی به توافقی که به پایان این جنگ منجر شود، اعلام می کند.

پایان خبر سیپکس

حماس پاسخ مقاومت به طرح آتش بس را تحویل قطر داد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس پاسخ مقاومت به طرح آتش بس را تحویل قطر داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس پاسخ مقاومت به طرح آتش بس را تحویل قطر داد"، کلیک کنید.