حکمت اسلامی؛ پیونددهنده علوم انسانی، فنی، مهندسی و کشاورزی

همایون مطرح کرد؛

حکمت اسلامی؛ پیونددهنده علوم انسانی، فنی، مهندسی و کشاورزی

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: حکمت اسلامی دارای قابلیت بالایی است که می تواند تعامل بین تمام شاخه های علوم انسانی، علوم فنی، مهندسی و کشاورزی را به وجود آورد و منجر به حصول دستاورد های بزرگ علمی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، همایش ملی «صنعت و طبیعت، حکمت و حکمرانی» با هدف رسیدن به توسعه پایدار و حرکت به سمت تمدن سازی نوین اسلامی با حضور استادان، دانشجویان، پژوهشگران و نخبگان علمی برگزار شد.

در این همایش معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان، رییس دانشگاه آزاد اسلامی این استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان و جمعی از شخصیت های حقوقی و حقیقی، استادان، دانشجویان و پژوهشگران و به همت معاونت پژوهشی و دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس و کانون وکلا ی دادگستری در سالن پروفسور حسابی این دانشگاه حضور داشتند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در این همایش با بیان اینکه ضمن تجلیل از ابتکار تلفیق موضوعات همایش «صنعت، طبیعت، حکمت و حکمرانی» گفت: حکمت اسلامی دارای قابلیت بالایی است که می تواند تعامل بین تمام شاخه های علوم انسانی، علوم فنی، مهندسی و کشاورزی را به وجود آورد و منجر به حصول دستاورد های بزرگ علمی شود که با اجرایی شدن آن در جامعه شاهد توسعه همه جانبه در جامعه خواهیم بود.

محمد هادی همایون با اشاره به شرایط شکوفایی بزرگ علمی و معنوی در قرآن و احادیث گفت: اگر تعامل با طبیعت وحشی به درستی در راستای مهار آن به صورت علمی انجام شود و علوم در دامان طبیعی خودش قرار بگیرد، سرعت رشد علم بالا می رود و به همان نسبت منجر به مراحل رشد و تعالی معنوی انسان ها می شود، چراکه فناوری دوست طبیعت است و خداوند در قرآن بار ها به این مطلب اشاره کرده و باید از این موهبت فناوری در راستای کمک به طبیعت بهره بگیریم.

وی با اشاره به مژده خداوند در قرآن افزود: پروردگاردرقرآن کریم می گوید که از طریق حکمت شما را به خیر کثیر می رسانیم و انبیاء نیز که راهبر جامعه اند از خداوند متعال تقاضای حکمت داشته اند، چراکه رفاه در ملک رانی از طریق حکمت حاصل می شود و خداوند صفت علیم را در کنار حکیم 91 بار در کتاب آسمانی اش قرآن آورده و انسان ها به عنوان اشرف مخلوقات که در دامان طبیعت هستند و با حکمت علم می توانند با سرعت بیشتری به مراحل تکامل معنوی برسند و از طبیعت زیبای اخروی در بهشت که چیزی جز تجلی وجود مومنین نیست بهره مند شوند، تاکید کرده است.

مصطفی سراجی دبیر همایش ملی «صنعت و طبیعت، حکمت و حکمرانی» هم ضمن ارایه گزارش از نحوه برگزاری و انتخاب مقالات گفت: تعداد 22 مقاله مورد پذیرش دبیرخانه همایش قرار گرفته که پس از داوری مقالات سید اسماعیل حسینی ایجی دانشجوی دکتری حقوق با عنوان «بررسی نقش و جایگاه قانون و پاسخگویی درحکومت علوی»، سولماز کمال نژاد دانشجوی دکتری حقوق با عنوان «رابطه الگوی حکمرانی و تصدی گری های اقتصادی دولت» و نرگس صبوری، دانشجوی دکتری حسابداری با عنوان «توانمندسازی حسابرسان داخلی، کیفیت حسابرسی داخلی الکترونیکی و به کارگیری فناوری اطلاعات در موسسات و شرکت های خدماتی» به عنوان مقالات برتر این همایش توسط هییت داوران انتخاب و معرفی شد.

حبیب مسیحی مدیرکل سازمان محیط زیست استان هرمزگان، حجت الاسلام محسن ابراهیمی منتخب مردم استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، سیدالعظیم بهرامی معاون هماهنگی دفتر ولی فقیه در نیروی دریایی، احمد هاشمی مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس، ابراهیم نگهداری و لیلا امینی اعضای هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس به عنوان سخنران حضور داشتند.

حکمت اسلامی؛ پیونددهنده علوم انسانی، فنی، مهندسی و کشاورزی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حکمت اسلامی؛ پیونددهنده علوم انسانی، فنی، مهندسی و کشاورزی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حکمت اسلامی؛ پیونددهنده علوم انسانی، فنی، مهندسی و کشاورزی"، کلیک کنید.