دانشگاه ها برای احیای سنت های محلی گام بردارند

منظری توکلی:

دانشگاه ها برای احیای سنت های محلی گام بردارند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان عنوان کرد: ایران سرشار از خُرده فرهنگ ها و آداب و رسوم و سنت های محلی است که روز به روز در حال کمرنگ تر شدن است و دانشگاه ها می توانند برای احیای آنها گام بردارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، جشنواره «آیین سرزمین من» ویژه مدارس شهر کرمان به صورت متمرکز در دانشگاه آزاد اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

این جشنواره در دو بخش نمایشگاه آداب و رسوم لباس و غذا های محلی مدارس سما و بخش تقدیر از خانواده شهدای دانش آموز مراسم گلزار شهدای کرمان و تجلیل از دانش آموزان برتر مدارس سما کرمان برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در آیین افتتاح نمایشگاه فرهنگ بومی با اشاره به جایگاه والای فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی اظهار کرد: ایران از جمله کشور هایی است که سرشار از خُرده فرهنگ ها و آداب و رسوم و سنت های محلی است و بسیاری از این مسایل روز به روز در حال کمرنگ شدن و حتی به کلی فراموش شدن هستند و دانشگاه ها می توانند برای احیای آنها گام بردارند.

علیرضا منظری توکلی، معماری، هنر، ادبیات، ورزش ها، بازی ها و خوراک و پوشاک را از خصوصیات هر منطقه برشمرد و توضیح داد: با وجود پیشرفت های شگرفی که در زمینه ارتباطات ایجاد شده و از طریق رسانه های داخلی و خارجی بین ملت ها تبادل فرهنگی و عقاید صورت می گیرد، زنده نگه داشتن سنت های کهن ایرانی یکی از الزامات مهم فعالان فرهنگی ماست.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره برای تقدیر و بزرگداشت شهدای دانش آموز حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان تشریح کرد: زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا، مسیولیتی همگانی است و جامعه فرهیخته و دانشگاهی در این مسیر وظیفه بزرگ تری برعهده دارند تا مظلومیت و حقانیت این عزیزان را به نسل های بعدی بنمایانند.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان هم بر ضرورت برگزاری محافلی از این دست را برای تبیین بیشتر و شناساندن فرهنگ اصیل و برخاسته از عدالت ملت غیور ایران به خصوص مردمان دیار کریمان ضروری دانست.

دانشگاه ها برای احیای سنت های محلی گام بردارند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاه ها برای احیای سنت های محلی گام بردارند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاه ها برای احیای سنت های محلی گام بردارند"، کلیک کنید.