درمان رایگان مصدومان تصادفی / پرداخت ناقص سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث

درمان رایگان مصدومان تصادفی / پرداخت ناقص سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن اشاره به درمان رایگان مصدومان تصادفات از محل 10 درصد حق بیمه شخص ثالث، در عین حال از پرداخت ناقص این اعتبار از سوی بیمه های تجاری انتقاد کرد و گفت: بیمه مرکزی در این باره قول پیگیری داده و امیدواریم کسری هزینه ای وزارت بهداشت در این زمینه سریع تر جبران شود.

دکتر سعید کریمی در گفت وگو با سیپکس، درباره درمان رایگان مصدومان تصادفات و چگونگی تامین منابع آن، گفت: مشخص است که اعتبار درمان رایگان مصدومان تصادفات از محل 10 درصد حق بیمه شخص ثالث تامین می شود که متاسفانه کامل پرداخت نمی شود و وزارت بهداشت در این زمینه دچار کسری هزینه ای است.

وی در این باره افزود: سال گذشته در این زمینه هشت همت (8 هزار میلیارد تومان) بودجه مصوب شد که دو همت آن برای تملک دارایی و شش همت هم هزینه ای بود؛ اما نهایتا آنچه که به وزارت بهداشت از این محل تحویل داده شد 3.2 همت بود که در این باره به دستگاه های مسوول هم اعتراض خود را اعلام کرده ایم.

کریمی همچنین ادامه داد: تعداد وسایل نقلیه بین 24 تا 30 میلیون دستگاه عنوان می شود و حق بیمه شخص ثالث هم که بالای چهار تا پنج میلیون تومان است؛ بنابراین با محاسبه ای ساده، عدد مربوطه مشخص می شود. برآورد ما آن است که این مبلغ حدود 100 همت باشد که 10 درصد آن باید جهت درمان رایگان مصدومان تصادفات به وزارت بهداشت تحویل شود؛ بنابراین 10 همت از این 100 همت، سهم وزارت بهداشت است. با توجه به آمار تصادفات در کشور نیز مشخص است که با 3.2 همت نمی توان کار درمان مصدومان سوانح ترافیکی را پیش برد.

وی در این باره به سیپکس افزود: هزینه های ما برای درمان رایگان مصدومان ترافیکی در سال 1402 (طی 10 ماه اول سال گذشته) بالغ بر 6هزار میلیارد تومان بوده اما پولی که در این زمینه به ما پرداخت شده بالغ بر 3.2 همت بوده است و همین موضوع هم باعث ایجاد کسری برای وزارت بهداشت است.

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برای حصول 10 درصد حق بیمه شخص ثالث سهم وزارت بهداشت جهت درمان رایگان مصدومان تصادفات،  پیگیری های لازم را انجام داده ایم؛ گفت: بیمه مرکزی هم در این زمینه قول داده اند که پیگیری کنند و امیدواریم این کسری هزینه ای سریع تر جبران شود.

پایان خبر سیپکس

درمان رایگان مصدومان تصادفی / پرداخت ناقص سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان رایگان مصدومان تصادفی / پرداخت ناقص سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان رایگان مصدومان تصادفی / پرداخت ناقص سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث"، کلیک کنید.