دستگیری یکی از سرکردگان تبلیغ و فروش کوکایین در فضای مجازی

دستگیری یکی از سرکردگان تبلیغ و فروش کوکایین در فضای مجازی

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از دستگیری یکی از سرکردگان تبلیغ و فروش کوکایین از طریق فضای مجازی در شهر تهران، طی عملیات ضربتی موسوم به عملیات گاندو خبر داد.

به گزارش سیپکس، سردار ایرج کاکاوند با اشاره به شناسایی و دستگیری عامل اصلی تبلیغ و فروش کوکایین در شهر تهران، گفت: در راستای مبارزه بی امان با خرید و فروش مواد مخدر در بستر فضای مجازی، بر اساس رصدهای انجام شده در شبکه های اجتماعی، پیج اینستاگرامی به آدرس معلوم، که کاربر آن اقدام به فعالیت گسترده مجرمانه در زمینه تبلیغ و فروش کوکایین می کرد، مورد شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: به لحاظ حساسیت و وسعت اقدامات مجرمانه کاربر موصوف، پس از شناسایی هویت واقعی وی توسط مرکز اطلاعات فضای مجازی این پلیس، مشخص شد وی از اراذل و اوباش تهران بوده و با نام مستعار، در امر تهیه مواد مخدر کوکایین از غرب کشور و توزیع آن در شهر تهران، فعالیت می کند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی کامل بر فعالیت مجرمانه سرکرده فوق، محل سکونت، پاتوق و محل دپوی مواد مخدر مورد اشاره در شرق شهر تهران مورد شناسایی قرار گرفت؛ لذا پس از انجام هماهنگی با مراجع قضایی و پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب، در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه موسوم به “عملیات گاندو”، نامبرده دستگیر و در مواجهه با متهم قریب به دو کیلوگرم کوکایین جاساز شده و دو قبضه سلاح کلت کمری به همراه 12 عدد فشنگ جنگی، از نامبرده کشف و  پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قانونی قرار گرفت.

کاکاوند در خاتمه با اشاره به رصد شبانه روزی اقدامات مجرمان و سودجویان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توسط افسران متخصص پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: برابر ماده 15 قانون جرایم رایانه ای و ماده 734 قانون مجازات اسلامی؛ ترویج به مصرف، خرید و فروش و آموزش تولید مواد مخدر در فضای مجازی مصداق بارز جرم است؛ پس به افرادی که در فضای مجازی اقدام به اشاعه و ترویج مصرف مواد مخدر می کنند هشدار می دهیم که پلیس با رصد دقیق و لحظه ای فضای مجازی اجازه هیچ گونه فعالیت مجرمانه ای را به مخلان نظم و امنیت را نمی دهد.

پایان خبر سیپکس

دستگیری یکی از سرکردگان تبلیغ و فروش کوکایین در فضای مجازی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری یکی از سرکردگان تبلیغ و فروش کوکایین در فضای مجازی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری یکی از سرکردگان تبلیغ و فروش کوکایین در فضای مجازی"، کلیک کنید.