رایزنی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره پاسخ ایران

رایزنی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره پاسخ ایران

به گزارش سیپکس، «وزارت امور خارجه روسیه» امروز در بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی «سرگیی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران درباره پاسخ تلافی جویانه ایران به رژیم صهیونیستی در پی حمله آن به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق خبر داد.

در این بیانیه آمده است: این گفت وگو بر وضعیت خاورمیانه معطوف بود. رییس دستگاه دیپلماسی ایران توضیحاتی را به همتای روس خود درباره اقدامات تهران در پاسخ به حمله اسراییل به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق در اول آوریل که منجر به جان باختن مقامات رسمی ایران شد، ارایه داد.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اشاره کرد که طرفین متذکر شدند تنش زایی بیشتر در وضعیت منطقه و «اقدامات تحریک آمیز خطرناک» می تواند به افزایش تنش ها در منطقه منجر شود.

طبق این بیانیه «جلوگیری از این سناریوها و ریشه کن کردن عوامل آن باید اولویت اصلی شورای امنیت ملی سازمان ملل قرار بگیرد.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب عملیات «وعده صادق» را اجرا کرد و قبل از ساعت 3 بامداد سیل پهپادهای شاهد 136 و موشک های بالستیک ایران به آسمان سرزمین های اشغالی رسید و گنبد آهنین را درگیر کرد. بسیاری از موشک ها از این سپر دفاعی عبور کرده و به اهداف مورد نظر برخورد کردند. هدف موشک های سپاه، پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی در نقب در جنوب سرزمین های اشغالی بود.

وزرای امور خارجه روسیه و ایران همچنین بر حمایت خود از آتش بس فوری در نوار غزه تاکید کردند.

شمار تلفات غزه در پی حملات رژیم صهیونیستی به نزدیک 34 هزار نفر رسیده، 85 درصد از جمعیت آن با وجود نبود مواد غذایی، آب آشامیدنی و دارو آواره شده و 60 درصد از زیرساخت های حیاتی آن از بین رفته است.

310310

رایزنی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره پاسخ ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رایزنی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره پاسخ ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رایزنی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره پاسخ ایران"، کلیک کنید.