رهایی: دانشگاهیان آزادی خواه در سراسر دنیا به پا خاسته اند

رهایی: دانشگاهیان آزادی خواه در سراسر دنیا به پا خاسته اند

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به بیداری دنیا نسبت به خوی وحشی گری استکباری گفت: موج اعتراض آن ها به ستم هایی است که بر مردم فلسطین وارد می شود و این اعتراضشان را در جای جای دنیا مطرح می کنند و از این جنبه جای خوشبختی است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، علیرضا رهایی، رییس دانشگاه امیرکبیر در تجمع دانشجویان در حمایت از جنبش دانشجویان امریکا ضمن تشکر از دانشجویان و اساتید انقلابی دانشگاه برای حضور در این تحصن نمادین، گفت: این تحصن نمادین در به اعتراض به اهانت به ساحت علم و عالم است.

وی ادامه داد: بعد از هجوم وحشیانه عوامل صهیونیستی و استکباری به ملت ستمدیده فلسطین که در این چند ماه رخ داد و شاهد شهادت هزاران تن از فرزندان ستم دیده فلسطین بودیم، یک موج بیداری در سطح دنیا برپا شده و امروز هم در کشور های شرقی و هم در کشور های غربی شاهد این هستیم که آزادی خواهان دنیا و به ویژه دانشگاهیان در سراسر دنیا به پا خاسته اند.

رهایی اظهار کرد: موج اعتراض آن ها به ستم هایی است که بر مردم فلسطین وارد می شود و این اعتراضشان را در جای جای دنیا مطرح می کنند و از این جنبه جای خوشبختی است.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: این موج بیداری در دنیا شکل گرفته است و امروز دیگر عوامل صهیونیستی نمی توانند موج مظلومیت بر پا کنند بلکه موج وحشی گری آن ها در سطح دنیا مطرح می شود.

رهایی با بیان اینکه در این جریانات دنیا با خوی استکباری آن ها و مظلومیت مردم فلسطین آشنا شده است، خاطر نشان کرد: در کنار آن عوامل پلیس و دولت آمریکا برخورد های زشت و وحشیانه ای با دانشجویان و دانشگاهیان و اساتید این کشور دارند و این رفتار در برخی کشور های دیگر مانند کانادا و استرالیا در حال تکرار است و به ساحت علم و عالم توهین می شود و به وحشیانه ترین شکل ممکن با افراد صاحب علم و عمل برخورد می شود.

رهایی اضافه کرد: دولت های غربی که همیشه در پشت چهره لیبرال منشی و آزادی خواهی، دولت ها و کشور هایی مانند ایران را محکوم کرده، ولی امروز خوی اصلی خود را نشان می دهند و هر نوع ندای آزادی خواهی را به وحشیانه ترین شکل سرکوب می کنند.

رییس دانشگاه امیرکبیر این امر را وجه مثبتی دانست که برای همه دنیا نمایان شده است و افزود: امروز همه مردم دنیا این خوی وحشی گری را مشاهده می کنند و دنیا در پشت چهره آزادی خواهی و آزادی طلبی استکبار را می بینند.

وی ابراز امیدواری کرد که این چنین حرکت هایی تا حد زیادی چهره مظلومیت مردم فلسطین را نشان دهد چرا که دنیا به نحوی از مردم فلسطین دفاع می کند.

رهایی: دانشگاهیان آزادی خواه در سراسر دنیا به پا خاسته اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهایی: دانشگاهیان آزادی خواه در سراسر دنیا به پا خاسته اند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهایی: دانشگاهیان آزادی خواه در سراسر دنیا به پا خاسته اند"، کلیک کنید.