روند احداث 27 مدرسه سایت های مسکن استان سرعت گیرد

روند احداث 27 مدرسه سایت های مسکن استان سرعت گیرد

سیپکس/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی بر شتاب بخشیدن به روند احداث 27 مدرسه سایت های مسکن استان تاکید کرد. 

جواد قناعت  امروز یکشنبه (20 خرداد) در شورای آموزش و پرورش استان موافقت خود را با اینکه شهرداری ها بر اساس ضوابط اعلامی کمیسیون ماده 5 و دفتر امور شهری استانداری مجور بهره برداری پنج درصد فضاهای آموزشی را به صورت رایگان به ادارت آموزش و پرورش بدهند، اعلام کرد.

وی همچنین با تعیین تکلیف تغییر کاربری اعیان ساختمان آزمایشگاه جابربن حیان شهر بیرجند با همکاری شهرداری و دفتر امور شهری استانداری موافقت کرد.

استاندار در ادامه گفت: بر اساس قانون، شهرداری ها تا سه درصد عوارض صدور پروانه های ساختمانی، تفکیک زمین، پذیره و نوسازی خود را باید به آموزش و پرورش پرداخت کنند.

قناعت تاکید کرد: برای جبران بخشی از کمبود سرانه فضای آموزشی و تامین زیر ساخت های آموزشی در طرح نهضت ملی مسکن هر چه سریعتر روند احداث 27 مدرسه در سایت های مسکن استان آغاز شود.  

387 پایگاه اوقات فراغت تابستانه پذیرای دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز گفت: 387 پایگاه برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی برای تابستان امسال در استان پیش بینی شده است.

علیرضا موسوی نژاد زمان ثبت نام دانش آموزان را تا اول تیرماه اعلام کرد و افزود: همه دانش آموزان می توانند، از طریق مراجعه به سایت نورینو با ورود به پنجره فعالیت های تابستانی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

120 کلاس نیمه ناتمام در شهرستان بیرجند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی هم در این جلسه با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در استان به طور میانگین 6.5 متر مربع به ازای هر دانش آموز است که از میانگین سرانه آموزشی کشور با 5.5 مترمربع بالاتر است، گفت: در استان مشکلات نقطه ای داریم و این سرانه در شهرستان بیرجند 4.5 مترمربع به ازای هر دانش آموز است.

حامد رخسارپور با اشاره به اینکه در حال حاضر 49 مدرسه دو شیفت در بیرجند داریم، افزود: اکنون 120 کلاس درس نیمه تمام در شهرستان بیرجند داریم که تلاش می شود با اعتبارات دولتی و خیرین به نتیجه برسانیم تا بخشی از معضلات کمبود فضای آموزشی در این شهرستان حل شود.

وی با بیان اینکه 20 کلاس درس تا ابتدای مهرماه آماده بهره برداری خواهد شد، ادامه داد: سال گذشته در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی مقرر شد 27 مدرسه به صورت مشارکتی در 27 سایت های مسکن ملی استان ساخته شود که تفاهم نامه آن در مرحله امضا است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تصریح کرد: این مدارس با مشارکت 50 درصدی راه و شهرسازی، 20 درصد اعتبار استانی و 30 درصد اعتبار ملی یا خیرین احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در سال جاری 130 میلیارد تومان جذب اعتبار داشته ایم که نسبت به سال قبل که این مبلغ 80 میلیارد تومان بوده، رشد بیش از 50 درصد جذب اعتبار خیرین را نشان می دهد.

رخسارپور ادامه داد: استفاده از مسیولیت اجتماعی صنایع، معادن و دستگاه ها از مهمترین اهداف ما در جلب و جذب خیرین مدرسه ساز است.

پایان خبر سیپکس

روند احداث 27 مدرسه سایت های مسکن استان سرعت گیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند احداث 27 مدرسه سایت های مسکن استان سرعت گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند احداث 27 مدرسه سایت های مسکن استان سرعت گیرد"، کلیک کنید.