سازمان ملل: در غزه می‌مانیم

سازمان ملل: در غزه می‌مانیم

سازمان ملل اعلام با تاکید بر تداوم حضور در نوار غزه اعلام کرد که ارسال و توزیع کمک‌های بشردوستانه در این منطقه با وجود موانع و خطرات زیاد همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش سیپکس، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل در بیانیه‌ای مطبوعاتی تصریح کرد: سازمان ملل متحد با وجود خطرات فراوان همچنان به توزیع کمک‌های بشردوستانه ادامه داده و هنوز پیشرفت خاصی درخصوص موارد درخواستی از طرف اسرائیلی برای بهبود اوضاع حاصل نشده است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، دوجاریک در پاسخ به برخی اخبار در خصوص اینکه اگر رژیم صهیونیستی خواسته‌های سازمان ملل را برآورده نکند توزیع کمک‌های بشردوستانه از سوی این سازمان متوقف خواهد شد، گفت: ما هرگز از نوار غزه خارج نخواهیم شد.

وی همچنین تاکید کرد که سازمان ملل متحد به دنبال آن است در شرایطی که محدودیت‌های زیادی وجود دارد همچنان به توزیع کمک‌ها ادامه دهد و خواسته‌های سازمان ملل از رژیم صهیونیستی بسیار سهل و آسان است.

این مقام ارشد سازمان ملل اظهار کرد کارکنان این سازمان اقدامات خود را تحت حمایت ارتش رژیم اشغالگر انجام نداده و راه‌های مختلفی را برای توزیع کمک‌ها تجربه کرده‌اند.

استفان دوجاریک در پایان گفت: تنها راه برای رهایی از این وضعیت حصول آتش‌بس بوده و تاکید می‌کنیم که نباید برای توزیع کمک‌های بشردوستانه مانع‌تراشی کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ جنگ ویرانگری را با حمایت آمریکا علیه غزه آغاز کرده که بیش از ۱۲۳ هزار شهید و زخمی و بیش از ۱۰ هزار مفقودی بر جای گذاشته و همچنین موجب کمبود شدید نیازهای انسانی و مواد غذایی در این منطقه شده و کمبود غذا به‌ویژه در شمال نوار غزه به سطح قحطی رسیده است.

پایان خبر سیپکس

سازمان ملل: در غزه می‌مانیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملل: در غزه می‌مانیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملل: در غزه می‌مانیم"، کلیک کنید.