سرخ آبی ها در یک قدمی خصوصی شدن!

سرخ آبی ها در یک قدمی خصوصی شدن!

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی با اشاره به احتمال واگذاری باشگاه های استقلال به هلدینگ خلیج فارس و پرسپولیس به کنسرسیومی از چهار بانک گفت: اگر هر دو متقاضی از فیلترهای کارگروه اهلیت عبور کنند، می توانند در روز سوم اردیبهشت در فرآیند عرضه حاضر شوند.

محمود قامت در گفت وگو با سیپکس درباره واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: هر واگذاری در چارچوب اصل 44، تابع تشریفات قانونی است. اکنون هم عرضه سهام این دو باشگاه در مرحله تشریفات عرضه فرار گرفته؛ این تشریفات از آگهی عرضه سازمان خصوصی سازی شروع می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این دو شرکت جزو شرکت های فرابورسی هستند، اطلاعیه عرضه توسط فرابورس مننتشر شده و آنگاه فرصتی به متقاضیان داده می شود تا درخواست هایشان را به شرکت فرابورس و خصوصی سازی تحویل دهند. آنگاه در یک بازه مشخص بعد از اتمام این مهلت، کارگروه اهلیت که در سازمان خصوصی تشکیل می شود و نمایندگان هییت واگذاری عضو آن هستند، اهلیت و صلاحیت های فنی مدیریتی را از متقاضیان بررسی می کند.

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی در ادامه توضیح داد: وقتی این بررسی انجام شد، افرادی که از فیلتر کارگروه اهلیت رد شدند، برای حضور در روز عرضه برای رقابت خرید به فرابورس معرفی می شوند.

قامت در پاسخ به اینکه متقاضی خرید پرسپولیس و استقلال کدام شرکت ها هستند، بیان کرد: در حال حاضر گمانه زنی هایی وجود دارد و اینکه کنسرسیومی متشکل از چهار بانک متقاضی خرید پرسپولیس و هلدینگ خلیج فارس متقاضی خرید استقلال است. اما آنچه به صورت رسمی باید اتفاق بیفتد، ارایه درخواست خرید از سوی هر متقاضی از جمله این دو متقاضی بالقوه است.

وی ادامه داد: بنابراین فردا که آخرین مهلت است، همه متقاضیان باید درخواست خود را به سازمان خصوصی سازی تحویل دهند و آنگاه طبق شرایط عرضه، کارگروه بررسی صلاحیت، بررسی های لازم را انجام می دهد و فرابورس هم تمکن مالی و اهلیت های عمومی متقاضی را بررسی می کند.

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی اظهار کرد: اگر هر دو متقاضی از این فیلترها عبور کنند، می توانند در روز سوم اردیبهشت در فرآیند عرضه حاضر شوند. اگر تعداد متقاضیان زیاد باشد رقابت شکل می گیرد و اگر برای هر کدام از دو شرکت یک متقاضی وجود داشته باشد، همان متقاضی برنده می شود. بعد از اینکه رقابت عرضه تمام شد، برنده مشخص است و باید به سازمان خصوصی سازی برای انعقاد قرارداد مراجعه کند.

قامت در پاسخ به اینکه آیا به جز هلدینگ خلیج فارس و کنسرسیوم بانکی، تقاضای دیگری برای خرید استقلال و پرسپولیس ارایه شده، گفت: تا کنون طبق اطلاعات به دست آمده، همین دو متقاضی هستند اما ما در سازمان خصوصی سازی همچنان منتظر درخواست ها هستیم.

به گزارش سیپکس، سوم اردیبهشت ماه جلسه واگذاری 85 درصد از سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس برگزار می شود تا بالاخره طلسم واگذاری بیش از 50 درصدی این شرکت ها به بخش خصوصی بشکند.

پایان خبر سیپکس

سرخ آبی ها در یک قدمی خصوصی شدن!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرخ آبی ها در یک قدمی خصوصی شدن!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرخ آبی ها در یک قدمی خصوصی شدن!"، کلیک کنید.