سرمایه گذاران گردشگری کاشان از مالیات و عوارض معاف شدند

سرمایه گذاران گردشگری کاشان از مالیات و عوارض معاف شدند

سیپکس/اصفهان رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از ابلاغ دستورالعمل هشت ماده ای برای کمک و تسهیل گری برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری این شهرستان خبر داد.

احمد دانایی نیا در گفت وگو با سیپکس، اظهار کرد: معضلات و چالش های حوزه سرمایه گذاری، طی سال های متمادی زیان های مالی قابل توجهی به بهره برداران فعال در صنعت گردشگری وارد کرده بود که به استناد آیین نامه ابلاغی این مشکلات برطرف شده است.

وی افزود: شهرستان کاشان به لحاظ برخورداری از ظرفیت های غنی فرهنگی، هنری و معماری یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی است که افزایش و توسعه زیرساخت های گردشگری و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه احیاء بناها در همه حوزه ها و ارکان شهر اثرگذار خواهد بود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، سرمایه گذاران حوزه گردشگری از هرگونه مالیات بر ارزش افزوده و هرگونه عوارض و سایر وجوه، تحت عناوینی همچون فعال اقتصادی به شهرداری معاف شده و دریافت آن توسط شهرداری ها غیرقانونی خواهد بود.

دانایی نیا تاکید کرد: دریافت عوارضی همچون تغییر کاربری، مرمت و بازسازی از پروژه هایی که با مجوز میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال مرمت، تکمیل و راه اندازی هستند، ممنوع بوده و این پروژه ها از پرداخت عوارض به طور کامل معاف هستند.

وی گفت: با توجه به لزوم حفظ انسجام بافت تاریخی، هرگونه تعریض و تخریب بدون مجوز از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دریافت هرگونه عوارض عدم یا کسر پارکینگ تحت هر عنوان توسط شهرداری ممنوع است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان افزود: دریافت هر گونه عوارض بخش های پذیرایی و تفریحی واحدهای گردشگری بر مبنای عوارض تجاری، تامین زیرساخت های آب، فاضلاب، برق و گاز در محدوده خدمات شهری توسط دستگاه های خدمات رسان، محاسبه نرخ مصرفی آب، برق، گاز و تلفن برمبنای تعرفه مصارف کاربری های فرهنگی ممنوع است.

وی تاکید کرد: با توجه به قابلیت های کم نظیر حوزه گردشگری شهری و روستایی منطقه فرهنگی کاشان و مقیاس جهانی این شهر در حوزه نساجی سنتی و بناهای بین المللی، امیدواریم ابلاغ مصوبات، افق های امیدبخشی در جذب سرمایه گذاران بوده و شاهد افزایش حجم سرمایه گذاری و رونق اقتصادی باشیم.

دانایی نیا تصریح کرد: این مصوبه، برگرفته از قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی است و امیدواریم همه دستگاه های مربوط با همدلی و تمرکز بر اصل مانع زدایی، زمینه تحقق توسعه صنعت گردشگری را فراهم کنیم.

پایان خبر سیپکس

سرمایه گذاران گردشگری کاشان از مالیات و عوارض معاف شدند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرمایه گذاران گردشگری کاشان از مالیات و عوارض معاف شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرمایه گذاران گردشگری کاشان از مالیات و عوارض معاف شدند"، کلیک کنید.